Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Taupyti padeda net pilnatis

Taupyklė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Taupyklė
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepriteklių prispaustos šalies savivaldybės sukasi kaip išmanydamos – susigalvoja įvairiausių taupymo būdų. Kai kurie jų primena garsiojo Don Kichoto kovą su vėjo malūnais, trečiadienį rašo „Lietuvos žinios“.

Visoje Lietuvoje taupoma gatvių valymo, viešųjų erdvių apšvietimo sąskaita. Vis dažniau griebiamasi ir valdininkams skaudžių taupymo priemonių, daugelis savivaldybių administracijų mažina etatų skaičių. Taupoma atsisakant tarnybinių automobilių ar į juos pilant degalus savo sąskaita, apkarpant reprezentacines išlaidas, išleidžiant darbuotojus nemokamų atostogų.

Bene originaliausią taupymo būdą sugalvojo Kauno rajono valdininkai. „Atnaujinome gatvių apšvietimo tinklus, į šviestuvus įsukome taupiąsias lemputes. Tačiau tai dar ne viskas. Leidome seniūnams pagal iškritusio sniego kiekį ir mėnulio fazę spręsti, kada įjungti ir išjungti gatvių apšvietimą. Jei mėnulio pilnatis ar kieme daug sniego, jų šviesos vakare turėtų pakakti", – „Lietuvos žinioms“ sakė rajono administracijos atstovė spaudai Vilma Kasperavičienė.

Kauno mieste vakarais įjungiamas tik kas trečias šviestuvas. Čia, kaip ir kituose miestuose, taupomos ir gatvių priežiūrai skirtos lėšos. Gyventojams buvo nemokamai dalijamas smėlio ir druskos mišinys bei siūlyta patiems jį išbarstyti kiemuose ir ant šaligatvių.

Leidome seniūnams pagal iškritusio sniego kiekį ir mėnulio fazę spręsti, kada įjungti ir išjungti gatvių apšvietimą. Jei mėnulio pilnatis ar kieme daug sniego, jų šviesos vakare turėtų pakakti.

Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius teigė, kad sostinėje pirmiausia bandoma taupyti įvertinus miesto ūkio situaciją. Šįmet apkarpius troleibusų parko biudžetą tikimasi sutaupyti net 17 mln. litų. Sostinės valdžia taip pat mažiau pinigų išleis miestui tvarkyti, apšviesti.

Marijampolės valdžia šiemet numačiusi už beveik 100 tūkst. litų nupirkti naujų lempų gatvėms apšviesti ir taip, savivaldybės mero Vidmanto Brazio teigimu, dviem trečdaliais sumažinti apšvietimui skirtų lėšų.

Telšių rajono valdininkai juokauja savivaldybės skolas grąžinsiantys iš savo kišenės. Anot rajono administratoriaus Kęstučio Trečioko, bankams reikia grąžinti apie 5 mln. litų per metus. „Tad šiemet du mėnesius administracija dirbs „už ačiū“. Darbas nebus paralyžiuotas, institucija dirbs penkias darbo dienas, kaip ir priklauso, tačiau penktadieniais kai kuriuose skyriuose tebus po vieną žmogų."

Skuodo rajono savivaldybės administracijos darbuotojai atostogauti savo sąskaita bus varomi 26 dienas per metus. „Taip pat svarstome galimybę birželį ir pusę liepos išjungti visą apšvietimą. Taupome, kaip išmanome“, – sakė šios savivaldybės administracijos direktorius Bronislovas Stasiulis.

Jam pritarė Klaipėdos rajono administratorius Česlovas Banevičius. „Keliasdešimt tūkstančių litų sutaupėme sumažinę degalų tarnybiniams automobiliams limitą", – teigė jis. Uostamiestis šįmet įgyvendins vienintelę taupymo priemonę – ketinama restruktūrizuoti savivaldybės administraciją. Pasak Finansų skyriaus vedėjos Aldonos Špučienės, nuo balandžio 1-osios darbuotojų turi sumažėti apie 10 procentų.

Kaip sutaupyti, svarsto ir kitų savivaldybių vadovai. „Manome, kad visi administracijos darbuotojai kartą per savaitę galėtų dirbti pusę dienos", – „Lietuvos žinioms“ sakė Zarasų rajono administracijos direktorius Vytautas Sekonas. Tokį pat taupymo būdą žada pasirinkti Švenčionių rajonas.

Beveik visos Alytaus apskrities savivaldybės kaip vieną iš taupymo būdų pasirinko apšvietimą.

Atsisakius sniegą valyti daugiabučių kiemuose, Varėnos, Utenos, Ukmergės, Ignalinos ir kitų rajonų vadovai ėmė organizuoti gyventojų talkas, aprūpindami juos kastuvais. Druskininkuose gatvės valomos, tačiau sniegas kaip anksčiau neišvežamas į užmiestį, o sustumtas į krūvas laukia, kol ištirps.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką