Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėsaugininkų akiratyje – lietuviško kapitalo bankai

Vitas Vasiliauskas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Anot dienraščio, visi veiksmai jau derinami ir su buvusiu prezidentės Dalios Grybauskaitės rinkimų štabo vadovu, o dabar Lietuvos banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Generalinė prokuratūra pastarosiomis dienomis pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose, antradienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, remdamasis šaltiniais.

Pirmuoju teisėsaugos taikiniu tapusio banko, kurio pavadinimas itin slepiamas, vadovus leista iš pradžių sulaikyti, o po to teismo prašyti, kad jie būtų suimti. Šią slaptą operaciją patikėta įvykdyti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnams.

Aukštas teisėsaugos pareigūnas, nenorėjęs, kad jo pavardė būtų skelbiama, tvirtino, jog šiuo metu iš tiesų atliekamas lietuviškų bankų ikiteisminis tyrimas.

Anot dienraščio, visi veiksmai jau derinami ir su buvusiu prezidentės Dalios Grybauskaitės rinkimų štabo vadovu, o dabar Lietuvos banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku. Jam buvo nurodyta išanalizuoti, kaip po teisėsaugos pareigūnų atakos parklupdytus bankus galėtų perimti valstybė.

V.Vasiliauskas praėjusį savaitgalį buvo susitikęs su teisėsaugininkais ir nagrinėjo įvairius scenarijus, kas gali atsitikti, jei po tyrėjų reido kuris nors bankas atsidurs prie bankroto ribos.

Aukštas teisėsaugos pareigūnas, nenorėjęs, kad jo pavardė būtų skelbiama, tvirtino, jog šiuo metu iš tiesų atliekamas lietuviškų bankų ikiteisminis tyrimas.

„Yra tam tikrų pažeidimų, tačiau dar labai anksti teigti, ar jie turi nusikaltimo požymių. Aš manau, jog šiais trūkumais daugiau turėtų domėtis Lietuvos bankas, o ne teisėsauga“, – sakė jis.

„Lietuvos ryto“ pašnekovas tvirtino, kad apie kitų mūsų šalyje veikiančių bankų padarytus pažeidimus tyrėjai yra surinkę gerokai daugiau duomenų, tačiau norima sužlugdyti būtent lietuviškus bankus.

Generalinė prokuratūra atsiriboja nuo informacijos dėl tyrimo lietuviškuose bankuose

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Generalinė prokuratūra atsiriboja nuo lapkričio 15 d. vienoje žiniasklaidos priemonių paskelbtos informacijos apie Lietuvos bankų žlugdymą ir kategoriškai neigia teiginį: „Generalinė prokuratūra jau pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose“.

Bankai neigia gandus

Banko SNORAS atstovai teigia, kad „Lietuvos ryto“ išplatintoje publikacijoje „Įsakymas: sutrypti lietuviškus bankus“ pateikta informacija yra niekaip nesusijusi su banku ir jo vadovais.

Bankas SNORAS teigia, kad teisėsaugos institucijos jokių tyrimų banke nevykdo

„Bankas SNORAS dirba įprastu ritmu ir teisėsaugos institucijos jokių tyrimų banke nevykdo“, – rašoma pranešime.

Lietuvos bankas vis dar nesuteikė leidimo „Jubilee Financial Products“ įsigyti dalies SNORO akcijų, nors su tokiu prašymu į Lietuvos banką kreiptasi buvo daugiau nei prieš metus. Motyvų, kodėl procesas vyksta taip ilgai, Lietuvos bankas atskleisti nepanoro. SNORO banko dukterinei įmonei priklauso 34 proc. „Lietuvos ryto“ akcijų.

„Šiaulių“ banko Rinkodaros ir Komunikacijos skyriaus vadovė Daiva Grikšienė teigė, kad „Šiaulių“ bankas su teisėsauga jokių bėdų neturi.

„Publikuojama informacija yra nepagrįsta jokiais faktais. Tikimės, kad ikiteisminis tyrimas bus atliktas greitai ir kompetentingai“, – 15min.lt sakė D.Grikšienė taip pat pridurdama, kad ši žinia banko niekaip nepaveiks, jei teisėsauga veiks greitai.

Lietuvos bankas neigiamai vertina žiniasklaidoje išplatintą informaciją: „Lietuvos bankas, atlikdamas jam įstatymų pavestą kredito įstaigų priežiūros funkciją, vykdo nuolatinę finansų sistemos būklės stebėseną. Todėl, remdamasis objektyviais, jam prieinamais kredito įstaigų priežiūros duomenimis, Lietuvos bankas ragina susilaikyti nuo neatsakingų, visuomenei žalingų ir sumaištį skatinančių spekuliacijų bankų stabilumo klausimais.“

„Ūkio“ banko atstovė Auksė Armonaitė 15min.lt sakė, kad tokios naujienos kenkia visiems Lietuvoje veikiantiems bankams, ne tik lietuviško kapitalo.

„Sutrikimo kol kas nejaučiame, bet klientai, be abejonės, teiraujasi. Labai neigiamai vertiname tokios informacijos išplatinimą. Sklinda juk šios žinios ir į užsienį, ir visam Lietuvos įvaizdžiui jos kenkia. Tokia informacija tikrai niekam nieko gero neduoda “, – sakė A.Armonaitė.

Svarstys Seime?

Seime „Lietuvos ryto“ publikacija taip pat buvo gausiai aptarinėjama. Nuo konkrečių viešų vertinimų daugelis politikų susilaiko. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas straipsnį vertina, kaip jokiais faktais nepagrįstą „Lietuvos ryto“ informacinę ataką ir siūlo į tokias „žinias“ nereaguoti.

„Vertinu tai kaip informacinę ataką, nes pateiktai informacijai jokio patvirtinimo nepavyko gauti. Jokio patvirtinimo nėra. O bandymas sukelti sąmyšį gali būti naudingas tik spekuliantams“, – sakė parlamentaras.

Savo ruožtu Seimo Finansų ir biudžeto komiteto narys Žilvinas Šilgalis antradienį kreipėsi į komiteto pirmininką Kęstutį Glavecką, kad į trečiadienio komiteto posėdį skubiai būtų įtrauktas klausimas dėl situacijos Lietuvos bankuose, pakviečiant Lietuvos banko valdybos pirmininką, finansų ministrę, FNTT, VSD vadovus.

Šį klausimą siūloma svarstyti uždarame posėdyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką