-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Teisininkų Burgių šeima VU fondui skyrė 100 tūkst. eurų

Vilniaus universiteto (VU) alumnai teisininkai Dovilė ir Elijus Burgiai skyrė 100 tūkst. eurų paramą VU neliečiamojo kapitalo fondui, jo vertė perkopė 2,7 mln. eurų. Burgių šeimos skirtos lėšos bus investuojamos į įvairias turto klases, uždirbta investicijų grąža bus skiriama talentams į VU pritraukti bei reinvestuojama. Modernios kartos filantropai Burgiai pabrėžia tvarios mecenatystės svarbą ir kviečia bendraminčius sumaniai investuoti į Lietuvos mokslą, rašoma pranešime spaudai.
(iš kairės) Elijus Burgis, Rimvydas Petrauskas, Dovilė Burgienė, Justinas Noreika
(iš kairės) Elijus Burgis, Rimvydas Petrauskas, Dovilė Burgienė, Justinas Noreika / Justino Auškelio nuotr.

1999-aisiais VU teisės studijas baigusi Dovilė Burgienė yra Baltijos šalių advokatų kontoros „WALLESS“ Lietuvos biuro vadovaujančioji partnerė, advokatė. Tais pačiais metais VU teisės studijas baigęs Elijus Burgis yra Baltijos šalių advokatų kontoros „COBALT“ partneris, advokatas.

„Dėl to, ką esame pasiekę profesiškai, daugiausia esame dėkingi išsilavinimui, kurį mums suteikė ir Vilniaus universitetas. Esame Lietuvos patriotai ir norime, kad Lietuva būtų plačiai žinoma pasaulyje kaip kūrybinga, atvira, versli, aukštą pridėtinę vertę kurianti šalis. Tam reikia gerai išsilavinusių žmonių ir stiprių mokslo institucijų Lietuvoje. Lietuva negali turėti dešimčių puikių institucijų, todėl mes pasirenkame remti stipriausius, norėdami padėti jiems konkuruoti tarptautiniu mastu. Mes nusprendėme skirti mūsų šeimai tikrai reikšmingą sumą Vilniaus universitetui ir pasiryžome tai padaryti ne po 20 metų, o šiandien. Dalintis niekada nėra per anksti. Labai tikimės, kad mūsų pavyzdys įkvėps daug kitų sėkmingų verslininkų ir profesionalų dalintis savo sėkme ir padėti Lietuvos mokslo įstaigoms tapti aukščiausio tarptautinio lygio talentų ir idėjų kūrėjais“, – sako Dovilė ir Elijus Burgiai.

VU Teisės fakulteto alumnų paramą itin vertina VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas. „Plėtojant Vilniaus universiteto fondo veiklą itin džiugina buvusių studentų – alumnų neabejingumas. Tai yra ne tik pagarbos Alma Mater, bet ir tęstinumo, bendro pasitikėjimo ženklas. Universitetas investuoja į asmenybes, suteikia joms kompetencijų, žinių, įvairių supratimo perspektyvų, kritinio mąstymo pagrindus, aplinką augti ir tobulėti, tad džiugu, kad ši institucijos investicija sulaukia ir grįžtamojo ryšio“, – sako VU rektorius prof. R.Petrauskas.

VU fondo direktoriaus Justino Noreikos teigimu, VU fondas Lietuvos filantropus telkia tam, kad dėl papildomo finansavimo Vilniaus universitetas galėtų konkuruoti su geriausiomis Europos ir pasaulio mokslo įstaigomis. „Ilgalaikis fondo tikslas – milijardo eurų dydžio neliečiamasis kapitalas, kuris leistų kasmet iš investicijų grąžos VU skirti papildomus keliasdešimt milijonų eurų“, – sako J.Noreika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius