TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: „DNB“ banko platintos obligacijos klaidino investuotojus

Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas priėmė pirmą palankų Lietuvos investuotojams sprendimą, liečiantį „DNB“ banko (kuris iki šių metų lapkričio 11 d. vadinosi „DnB Nord“ banku) su akcijomis susietas obligacijas (SASO). Šiuo investiciniu produktu minėtas bankas siūlė klientams įsigyti obligacijų už savo paties skolintas lėšas.

Advokatų profesinės bendrijos „NORDIA BAUBLYS & Partners“ pranešime spaudai teigiama, kad teismas pripažino, jog vieno iš Lietuvos investuotojų su „DNB“ banku 2007 metais sudarytos skolinimo obligacijų apmokėjimo ir obligacijų pasirašymo sutartys yra negaliojančios. Proceso metu nuspręsta, kad bankas netinkamai vykdė finansų įstaigos pareigą atskleisti visą informaciją klientui, kuri reikšminga rizikai įvertinti ir investiciniams sprendimams priimti. Taip pat nuspręsta, kad banko reikalavimas iš investuotojo gauti daugiau nei 233 tūkst. eurų (beveik 804 tūkst. litų) palūkanų ir priskaičiuotų delspinigių yra nepagrįstas.

„Kaip sprendime nurodė teismas, pasirašant su banku minėtas sutartis, investuotojas nebuvo tinkamai perspėtas dėl itin aukštos investicinio produkto rizikos ir dėl jos kylančių grėsmių. Taip elgdamasis bankas nukrypo nuo savo veiklos standartų – akcentavo tik minėtų obligacijų privalumus, tačiau apie praradimus klientui deramai nepaaiškino. Kadangi investuotojas nėra profesionalus rinkos dalyvis, taip pateikta informacija jį suklaidino ir paskatino priimti finansiškai nuostolingus sprendimus“, – teigia Marius Liatukas, advokatų profesinės bendrijos „NORDIA BAUBLYS & Partners“ advokatas.

Vilniaus apygardos teismas, aiškinant ir taikant investicinės įmonės klientų apsaugą Europos Sąjungos erdvėje, pateikė Jungtinės Karalystės pavyzdį. Šioje valstybėje visai neseniai, t. y. 2011 m. gruodžio pradžioje, Finansinių paslaugų industrijos priežiūros institucija („Financial Services Authority“) priėmė sprendimą prieš HSBC banką, kuriame konstatuotas netinkamas kliento informavimas apie investavimo strategiją ir riziką.

Teismo sprendimu, visas bylinėjimosi išlaidas turės padengti „DNB“ bankas. Teismo sprendimas per trisdešimt dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui.

Į teismą dėl galimai netinkamų banko veiksmų yra kreipęsi ir kiti šalies investuotojai, „DNB“ banke įsigiję minėtas obligacijas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 DNB bankas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką