Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: Lietuvos bankas turi teisę vertinti kredito gavėjo sutuoktinio kreditingumą

Kredito kortelė
Photos.com nuotr. / Kredito kortelė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas penktadienį nusprendė, kad Lietuvos banko reikalavimai apie vartojimo kreditų gavėjų sutuoktinių duomenų vertinimą yra pagrįsti ir teisėti. Šis sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Vartojimo kreditai neturi tapti finansine našta ne tik tam konkrečiam žmogui, kuris skolinasi, bet ir jo šeimai.

„Teismas patvirtino, kad Lietuvos banko reikalavimas – vertinti vartojimo kredito gavėjo sutuoktinio kreditingumą – yra teisingas ir pagrįstas, atitinka Vartojimo kredito įstatyme nustatytus vartojimo kredito gavėjo kreditingumo vertinimo tikslus, – sako Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis. – Kryptingai dirbame prižiūrėdami, kad vartojimo kredito davėjai tinkamai vertintų gyventojų galimybes prisiimti naujus finansinius įsipareigojimus ir vykdyti jau turimus. Vartojimo kreditai neturi tapti finansine našta ne tik tam konkrečiam žmogui, kuris skolinasi, bet ir jo šeimai. Tinkamas vartotojų kreditingumo vertinimas padeda tai užtikrinti, todėl tokios politikos laikysimės ir toliau.“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vytautas Valvonis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vytautas Valvonis

Į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą kreipėsi Vilniaus apygardos administracinis teismas, kuris nagrinėja vienos vartojimo kreditų bendrovės skundą dėl Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktoriaus sprendimo. Šią bendrovę Lietuvos bankas nubaudė 506 eurų bauda ir už tai, kad įmonė, teikdama vartojimo kreditus, tirtais atvejais nesurinko visos teisės aktų reikalaujamos informacijos apie vartojimo kredito gavėjų sutuoktinių finansinius įsipareigojimus.

2016 m. vartojimo kreditų gyventojams suteikta perpus mažiau nei 2015 m., per metus pradelstų mokėjimų skaičius sumažėjo 26,5 proc. Tokį ryškų rinkos pokytį praėjusiais metais lėmė sugriežtintas vartojimo kreditų teikimo veiklos reglamentavimas, taip pat aktyvūs Lietuvos banko priežiūros veiksmai ir atsakingesnis vartojimo kredito davėjų požiūris.

2016 m. sumažėjo vėluojančių grąžinti skolas asmenų, 2016 m. pabaigoje pradelstų mokėti sutarčių ilgiau nei du mėnesius iš eilės buvo 43 tūkst., arba 26,5 proc. mažiau, negu 2015 m. pabaigoje. Bendra įsiskolinimų suma (įskaitant delspinigius, netesybas ir kitas mokėtinas sumas) per metus smuko beveik 12 proc.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką