TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisme – mažo kliento svarbi pamokėlė milžinui „Omnitel“

D.Glodenio galutinis tikslas – įrodyti, jog vienašališkai kredito limitą nustatanti ryšio paslaugų bendrovė neturi teisės iš kliento gauti nė vieno cento daugiau, nei numato abonentinis mokestis.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr. / D.Glodenis teisme sėkmingai įrodė, jog vienašališkai kredito limitą nustatanti ryšio paslaugų bendrovė neturi teisės iš kliento gauti nė vieno cento daugiau, nei numato abonementinis mokestis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Už paslaugas turi būti mokama pagal sutartis, o ne pagal verslininkų užgaidas. Taip šiandien paskelbė Vilniaus teismas.

Mobiliojo interneto planą „Omni namams“ naudojęs ir 1181 lito mėnesio sąskaitą iš „Omnitel“ gavęs Donatas Glodenis turės sumokėti tik 50 litų.

Taip penktadienį paskelbė Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas.Mobiliojo interneto planą „Omni namams“ naudojęs ir 1181 lito mėnesio sąskaitą iš „Omnitel“ gavęs Donatas Glodenis turės sumokėti tik 50 litų.

Teisėja Loreta Lipnickienė pažymėjo, jog ryšio bendrovė privalo prisiimti visą atsakomybę už tai, kad neleido klientui pasirinkti kredito limito. Anot teismo, sutarties sąlyga, pagal kurią „Omnitel“ atstovai savo nuožiūra nustatė kredito limito dydį, yra nesąžininga paslaugos vartotojo atžvilgiu.

15min.lt jau pasakojo, kaip milžinišką sąskaitą gavęs D.Glodenis ieškojo teisybės. Pirmąją reikšmingą pergalę 31 metų vilnietis pasiekė kreipęsis į Ryšių reguliavimo tarnybą (RRT).

Paaiškėjus, kad „Omnitel“ atstovai savo nuožiūra buvo nustatę 450 litų sąskaitos limitą, RRT atstovai ryšio tiekėjams nurodė, jog skolos dalį, viršijančią kredito limitą, privalu panaikinti. Šis RRT sprendimas sutaupė klientui D.Glodeniui beveik 700 litų.

Taip pat RRT specialistai buvo pažymėję, jog  ryšio bendrovė privalėjo suteikti klientui galimybę pačiam pasirinkti kredito limitą. O svarbiausia – klientas turi turėti šansą nurodyti, jog pats pageidauja, kad viršijus limitą paslaugos nedelsiant jam būtų ribojamos. Dėl šios aplinkybės sostinės teisme būtent ir vyko ginčas.

Šiandien paaiškėjo, kad teismas ne tik visiškai patenkino D.Glodenio ieškinį, bet ir priteisė jam iš „Omnitel“ bylinėjimo išlaidas (150 litų), taip pat mobiliojo ryšio gigantas įpareigotas valstybės naudai sumokėti 33,32 lito padengti teismo išlaidoms.

Verslininkai sau nepalankų mokesčių rinkimo sistemą griaunantį teismo sprendimą per 30 dienų galės apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką