Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Teismo slenkstį mins įmonės direktorius su bendrininkais – galėjo neapskaityti beveik 1,2 mln. eurų

Kaune registruotos įmonės direktorius kaltinamas galimai neapskaitęs bei pasisavinęs beveik 1,2 mln. eurų bendrovės lėšų, o valstybės biudžetui nesumokėtų mokesčių suma, skaičiuojama, gali siekti per 221 tūkst. eurų, rašoma Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pranešime spaudai.
Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba
Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai. Tyrimą organizavęs ir jam vadovavęs Kauno apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir baudžiamąją bylą, kurios apimtis 110 tomų, perdavė nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Remiantis ikiteisminiame tyrime surinktais duomenimis, 2019–2020 metais bendrovė bei ją valdęs direktorius galėjo apgaulingai tvarkyti įmonės finansinę apskaitą – neapskaityti ir į bendrovės kasą neįnešti per dvejus metus gautų beveik 1,2 mln. eurų grynų pinigų už parduotas automobilių dalis iš ne mažiau kaip 285 fizinių asmenų.

Pareigūnai įtaria, kad direktorius į savo galimai nusikalstamą schemą galėjo įtraukti ir dar keturiems įmonėje dirbusius asmenis, kurie taip pat galėjo pardavinėti detales ir gautų grynųjų pinigų neįtraukti į bendrovės apskaitą.

Direktorius, būdamas materialiai atsakingu už įmonės turėtas lėšas, įtariama, jų niekaip neapskaitė ir neįtraukė į įstatymuose numatytus būtinus registrus bei galimai šias gautas lėšas pasisavino, taip padarydamas labai didelę turtinę žalą savo valdytai bendrovei.

Bendrovei ir jos direktoriui pateikti kaltinimai dėl galimo mokesčių, kurių suma viršija 900 MGL, vengimo bei apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo. Pastarojo nusikaltimo padarymu kaltinimai pareikšti ir keturiems galimai bendrininkavusiems įmonės darbuotojams.

Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 900 MGL, teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Už labai didelės vertės svetimo turto pasisavinimą galima griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Apgaulingas apskaitos tvarkymas griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Reklama
Top 5 „Dreame“ dulkių siurbliai 2024
Užsisakykite 15min naujienlaiškius