TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismui atmetus „Eurochem“ skundą, „Lifosos“ akcijos dar išliks kotiruojamos biržoje

Akcijų birža
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Akcijų birža
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos koncerno „Eurochem“ privalomai išperkamos Kėdainių „Lifosos“ akcijos dar kurį laiką išliks kotiruojamos biržoje. Panevėžio apygardos teismas penktadienį atmetė „Eurochem“ skundą ir paliko nepakeistą Kėdainių rajono apylinkės teismo nutartį stabdyti bylą dėl akcijų nurašymo nuo investuotojų sąskaitų tol, kol bus išnagrinėtas ginčas dėl teisingos akcijų kainos.

„Tai reiškia, kad visi „Lifosos“ akcijų dar nepardavę investuotojai išlaiko savo teises bent jau iki tol, kol Panevėžio apygardos teisme bus išspręstas jų akcijų kainos klausimas. Pirmasis teismo posėdis šioje byloje numatytas vasario 15 dieną“, – sakė smulkiesiems akcininkams atstovaujančios „AAA Baltic Service Company“ advokatė Daiva Ušinskaitė–Filonovienė.

Investuotojų asociacijos valdybos pirmininko Tomo Pilipavičiaus teigimu, tolesnis „Lifosos“ akcijų kotiravimas biržoje reiškia, kad bendrovė toliau kas ketvirtį skelbs rezultatus, kurie iki šiol būdavo žymiai geresni nei prognozavo vertintojai, padėję nustatyti privalomojo akcijų išpirkimo kainą.
„Tikimės, kad tai dar kartą aiškiai visiems parodys, kad „Colliers International Advisors“ atliktas vertinimas prasilenkė su realybe ir buvo naudingas tik „Eurochem“, – sakė T. Pilipavičius.

Didesnės „Lifosos“ akcijų kainos kartu siekia 157 investuotojai, valdę daugiau kaip 1 proc. “Lifosos” akcijų, kurios privalomojo akcijų išpirkimo kaina įvertintos daugiau kaip 10,8 mln. litų. Tai – daugiau nei ketvirtadalis visų akcijų, priklausiusių smulkiesiems “Lifosos” akcininkams.

“Suburta didelė smulkiųjų investuotojų grupė parodo, kad nepatenkintų pasiūlyta išpirkimo kaina – ne vienas. Laukiame prie grupės prisijungiant ir kitų “Lifosos” akcininkų”, – sakė T. Pilipavičius.

Investuotojų asociacija anksčiau yra skelbusi, kad „Lifosos“ akcijos privalomojo akcijų išpirkimo metu nuvertintos mažiausiai trečdaliu.

„Eurochem“ yra pradėjęs „Lifosos“ privalomojo akcijų išpirkimo procedūrą, už akciją mokant po 47 litus, o visa bendrovė įvertinta 988 mln. litų. „Lifosa“ per 2010 metų devynis mėnesius uždirbo 160,1 mln. litų grynojo pelno, o įmonės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) sudarė 201,7 mln. litų. Skolų neturinčios „Lifosos“ suteiktos paskolos ir grynieji pinigai 2010 metų rugsėjo pabaigoje sudarė 496,7 mln. litų.

Tuo tarpu „Colliers International Advisors“, kuri “Eurochem” užsakymu vertino “Lifosos” akcijas privalomojo akcijų išpirkimo procedūrai, prognozavo, kad artimiausius penkerius metus „Lifosos“ metinė EBITDA svyruos tarp 100–130 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką