-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Telemaxi“ apgavystės mastas artėja prie 100 tūkstančių eurų – į policiją kreipėsi šimtai

15min aprašytos e.parduotuvės „telemaxi.lt“ apgavystės istorijos ėmėsi teisėsauga – jau kreipėsi keli šimtai nukentėjusiųjų, pradėtas tyrimas ir gresia Baudžiamoji atsakomybė. Socialiniame tinkle „Facebook“ susibūrę nukentėjusieji skundžiasi negaunantys jokios informacijos, jie už telefonus sumokėjo vidutiniškai po 300 eurų. Policija paaiškina, kad informacija neteikiama dėl vykstančio tyrimo.
„Telemaxi“ parduotuvės pirkėjai negavo užsakytų telefonų
„Telemaxi“ parduotuvės pirkėjai negavo užsakytų telefonų / 15min nuotr.

„Tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 182 str. Į policiją jau kreipėsi keli šimtai nukentėjusių asmenų visoje Lietuvoje. Policija labai operatyviai ir greitai ėmėsi proceso veiksmų užkirsti kelią šioms nusikalstamoms veikoms“, – 15min informavo Policijos departamentas.

Daugiau informacijos, kol vyksta tyrimas, policija nusprendė neteikti.

Vilniaus apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus prokuroras Edmundas Bagdonas patvirtino, kad atliekamas tyrimas.

„Jeigu ilgesnis tyrimas atliekamas, žinoma, kad turi būti nusikaltimo požymiai. Šioje pradinėje stadijoje nenorėčiau pateikti jokios informacijos, nes tyrimas yra gana sudėtingas ir asmenys, arba bent dalis jų, dar nėra nustatyti, aplinkybes reikia tikslinti. Bet kokia informacija, patekusi į viešąją erdvę, gali iš esmės neigiamai paveikti tyrimą“, – paaiškino prokuroras, kodėl negalima pateikti daugiau informacijos.

123RF.com nuotr./Šeimą prispyrė finansiniai rūpesčiai
123RF.com nuotr./Šeimą prispyrė finansiniai rūpesčiai

Aiškėja, kad prie galimos apgavystės prisidėjo ne vienas asmuo.

Šiuo metu „telemaxi.lt“ svetainė yra nebepasiekiama.

„Facebook“ nuotr./Socialiniame tinkle ir internetinėje svetainėje „Telemaxi“ tebereklamuoja taikomas akcijas
„Facebook“ nuotr./Socialiniame tinkle ir internetinėje svetainėje „Telemaxi“ tebereklamuoja taikomas akcijas

Nuostoliai viršys 100 tūkst. eurų

15min žiniomis, vien Vilniaus apskrityje yra apie 150 nukentėjusiųjų, tačiau policiją skundai užvertė iš visos Lietuvos. Patys nukentėjusieji teigė, kad neegzistuojančių telefonų pirkėjų gali būti daugiau nei 500 – tą atskleidė užsakymų numeracija, prasidedanti nuo vieneto.

50 apgautų pirkėjų pateikė savo nuostolius socialiniame tinkle „Facebook“ – vidutinė kaina už telefoną buvo apie 300 eurų, kartu jie neteko 14,7 tūkst. eurų. Jei nukentėjusiųjų iš tiesų būtų per 500, nuostolių suma galėtų viršyti ir 150 tūkst. eurų.

Mažiausia kaina, kurią skelbėsi už telefoną sumokėję nukentėjusieji – 109 eurai, tačiau buvo ir tokių, kurie paklojo 977 eurus.

Pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnį, tiems, kurie apgaule įgijo svetimą turtą, gresia iki 3 metų laisvės atėmimo bausmė, o jei turtas didelės vertės – iki 8-erių metų.

„Facebook“ nuotr./Skundas socialiniame tinkle „Facebook“
„Facebook“ nuotr./Skundas socialiniame tinkle „Facebook“

Skundžiasi informacijos trūkumu

Socialiniame tinkle „Facebook“ susibūrę nukentėjusieji skundžiasi, kad, nors kreipėsi į policiją, jie negauna jokios informacijos. Dalis gyventojų nuogąstauja, kad jų skundai negirdimi, o dalis apskritai nežino, kaip turėtų ginti savo teises – ar reikia kreiptis į policiją.

„Buvau policijoje, bendravau su tyrėja apie šią situaciją. Įdomiausia tai, kad šį veikėją apkaltinti sukčiavimu galima tuomet, kai žala siekia mažiausiai 150 eurų. Aš šakietė, pareiškimas parašytas, taip pat ir kvitų kopijas įteikiau, į kokią sąskaitą buvo mokėta. Ji mano, kad pinigus atgauti yra tikimybė, bet kiek visa tai truks, neaišku“, – stebėjosi viena iš nukentėjusiųjų Vilė.

„Facebook“ nuotr./Pagalbos prašymas socialiniame tinkle
„Facebook“ nuotr./Pagalbos prašymas socialiniame tinkle

„Pareiškimą parašiau dar praeitą pirmadienį, iki šiol jokio skambučio nebuvo, todėl šiandien pati paskambinau į policiją. Kol jie rado pareiškimą. Ir tik dabar perdavė tyrėjui ir sakė laukti skambučio. Nesuprantu, kodėl policija miega. Tiek nukentėjusiųjų, o jie nieko nedaro“, – skundėsi kita grupės narė Diana.

Nukentėjusioji Svetlana tikino, kad taip pat pareiškimą parašė dar prieš savaitę ir jokio skambučio nesulaukė.

„Vyras šiandien važiavo į mūsų rajono komisariatą, tai jokių tyrėjų dar niekas nepaskyrė. Tai komisariatas dar net pareiškimo nebuvo matęs, kol neužėjo į e.policiją. Važiuokit į policiją tiesiai“, – siūlė kitiems nukentėjusiesiems Svetlana.

Ir daugiau žmonių skundžiasi gavę pažadą, kad su jais bus susisiekta, tačiau kol kas – tyla. Tačiau bent viena nukentėjusioji Milda patikino, kad jau gavo kvietimą ir dalyvavo apklausoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius