Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 15d. 16:15

TEO pajamos per tris 2012 metų ketvirčius augo iki 570 mln. litų

Pinigai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pinigai

Didžiausios Lietuvoje integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų teikėjos TEO įmonių grupės pajamos per tris šių metų ketvirčius sudarė 570,5 mln. litų ir buvo 3 proc. didesnės nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, kai siekė 554,3 mln. litų. 2012 metų devynių mėnesių bendrovės EBITDA marža padidėjo iki 41,4 procento, o grynasis pelnas – iki 123,6 mln. litų.

Praėjusiais metais TEO devynių mėnesių EBITDA marža buvo 41,1 proc., o grynasis pelnas siekė 117,3 mln. litų.

„Nuolat tobulinamos skaitmeninės televizijos ir interneto paslaugos sudarė galimybių didinti jomis besinaudojančių klientų skaičių.

Tad, nors šiemet telekomunikacijų rinka toliau mažėjo, TEO pajamos augo, o sėkmingas sąnaudų valdymas leido gerinti pelningumo rodiklius“, – veiklos rezultatus komentavo TEO generalinis direktorius Arūnas Šikšta.

Lietuvoje artėjant analoginės antžeminės televizijos išjungimo datai, per pastaruosius 12 mėnesių bendrovės televizijos paslaugų klientų skaičius padidėjo dešimtadaliu ir rugsėjo pabaigoje sudarė beveik 162 tūkstančius.

Plačiajuosčio interneto prieigų skaičius augo iki 380,8 tūkstančio, o bendras pagrindinių telefono linijų skaičius rugsėjo pabaigoje siekė 615,8 tūkstančio.

TEO šiemet toliau intensyviai investavo į naujosios kartos šviesolaidinės prieigos ir pagrindinį tinklą – tam skirta jau maždaug 83 mln. litų. 2012 m. rugsėjo pabaigoje TEO šviesolaidinio interneto paslaugomis galėjo naudotis 747 tūkst. namų ūkių, arba 62 proc. šalies gyventojų.

Bendrovė per devynis šių metų mėnesius investicijoms iš viso skyrė 100 mln. litų.

Bendrovės pajamos iš interneto paslaugų per devynis šių metų mėnesius sudarė 22,4 proc., iš duomenų perdavimo ir su tinklu susijusių paslaugų – 11,7 proc., iš IT paslaugų – 8,2 proc., o iš televizijos paslaugų – 7,3 procento bendrų įmonės pajamų.

Pajamos iš balso telefonijos paslaugų ir tarptautinio tranzito sausį–rugsėjį sudarė 47,1 proc., o iš kitų paslaugų – 3,3 proc. bendrų devynių mėnesių pajamų.

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, TEO rinkos dalis pagal pajamas iš interneto prieigos paslaugų 2012 metų antrąjį ketvirtį buvo 42,1 proc., o pagal pajamas iš skaitmeninės televizijos paslaugų – 43,7 procento.

TEO rinkos dalis pagal pajamas iš fiksuotojo telefono ryšio paslaugų sudarė 93,5 procento.

TEO įmonių grupę sudaro pagrindinė įmonė TEO LT, AB, bendrovės: „Lintel“, „Baltic Data Center“, „Hostex“, „Interdata“, „Hosting“, „Kompetencijos ugdymo centras“ ir „Verslo investicijos“. TEO yra VšĮ „Ryšių istorijos muziejaus“ steigėjas ir vienintelis savininkas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką