Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Terminuotųjų indėlių populiarumas blėsta

Lietuvoje pastebimai mažėja terminuotųjų indėlių populiarumas, nes vis daugiau pinigų tiesiog laikoma sąskaitose. Bankai kol kas nedrįsta pasvarstyti apie terminuotųjų indėlių išnykimą, tačiau kalba apie šio produkto transformaciją, nors ir nemano, kad dėl mažėjančio terminuotųjų indėlių populiarumo ši paslauga ilgainiui iš viso išnyktų, kaip išnyko vienos nakties indėlių paslauga ar palūkanos už indėlius iki metų.
Eurų banknotai
Eurų banknotai / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

„Bankai iki euro įvedimo visus ragino padėti grynuosius litus į sąskaitas, kad jie automatiškai virstų eurais. Taip daugelis ir padarė, o geriausias to įrodymas yra 2014-ųjų gruodžio pabaigoje gerokai pašokusios sąskaitose laikomų lėšų ir terminuotųjų indėlių sumos. Taip pat viskas vyko ir kitose šalyse prieš euro įvedimą“, – „Verslo žinioms“ sakė „Swedbank“ Sąskaitų ir mokėjimų valdymo departamento direktorius Ramūnas Strauka. 

Pasak jo, antroji pinigų sąskaitose šuolio priežastis yra visiškai susitraukusios indėlių palūkanos – didieji šalies bankai palūkanų už terminuotuosius indėlius iki metų beveik iš viso nebemoka.

„Nordea“ banko Mažmeninės bankininkystės departamento vadovas Jaunius Marinskas sako iš operacijų pastebįs, kad vis daugiau žmonių ryžtasi iš laisvų lėšų sąskaitoje pirkti nekilnojamąjį turtą, tačiau jis nesutinka, kad tai gali išpūsti naują nekilnojamojo turto kainų burbulą – esą prieš 2009 metus jis daugiausia buvo perkama už skolintus pinigus, nors dabar skolinimosi reikalavimai yra gerokai sugriežtinti ir perkant turtą reikia turėti didelę dalį nuosavų lėšų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius