TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tęsiama studentų registracija valstybės remiamoms paskoloms

Studentai
Photos.com nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinio mokslo ir studijų fondo internetinėje svetainėje per dvi savaites užsiregistravo 3516 studentai, norintys gauti valstybės remiamas paskolas studijų reikmėms.

Fondo internetinėje svetainėje: http://www.vmsfondas.lt paskoloms galima registruotis iki spalio 4 d., teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Šiemet į mokamas studijas aukštosiose mokyklose įstojo per 20 000 studentų. Lengvatinėms studijų paskoloms yra skirtas 120 mln. litų paskolų limitas.

Švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė pastebi, kad palyginti su praėjusiais metais lengvatinių paskolų fondas padidėjo šešis kartus. „Šiemet pirmą kartą studentams sudaryta galimybė pasiskolinti mokesčiui už mokslą, o maksimali kredito suma, kurią studentas gali gauti gyvenimo išlaidoms padengti išaugo trečdaliu“, – sako viceministrė.

N.Putinaitė atkreipia dėmesį, kad socialiai jautrių grupių atstovams valstybė konkurso keliu numato apmokėti palūkanas už paskolas studijų kainai ir pragyvenimo išlaidoms.

Jeigu atėjus paskolos grąžinimo laikui žmogus gauna nedideles pajamas, paskolos grąžinimas gali būti atidėtas. Bedarbiams ar auginantiems vaiką, iki jam sueis treji metai, valstybė apmokės palūkanas, skaičiuojamas paskolos atidėjimo metu. Asmenys, pripažinti nedarbingais ar negalintys paskolos grąžinti dėl neįgalumo, ligos, sužalojimo, gali būti atleisti nuo paskolos ar jos dalies mokėjimo.

Valstybė, remdama paskolas studentams, prisiima visus garantinius įsipareigojimus – suteikia galimybę gauti paskolą be turto įkeitimo, laidavimo ir kt. Šiais kreditais jaunimas galės pasinaudoti studijoms Lietuvoje, taip pat padengti dalinių studijų pagal tarptautines sutartis gyvenimo išlaidas. Studentams, imantiems paskolą studijų kainai sumokėti, studijų metu valstybė kompensuos palūkanų dalį, viršijančią 5 proc.

Už valstybės remiamas paskolas mokamos palūkanos bus daug mažesnės nei komercinių įstaigų siūlomos tiesiogiai, be valstybės tarpininkavimo. Valstybės remiamas paskolas teiks penki bankai: DNB Nord, Swedbank, Snoras, Nordea ir Šiaulių bankas.

Su bankais pasirašytose sutartyse numatyta maksimali marža yra nuo 1,85 iki 3 procentų. Bendrą palūkanų sumą sudarys banko pasiūlyta marža ir tarpbankinio skolinimosi eurais ar litais dydis sutarties pasirašymo dieną. Kokias palūkanas turės mokėti studentas, paaiškės jam pasirašant sutartį su banku.

Studentai turės galimybę rinktis banką, siūlantį mažiausias palūkanas. Tikimasi, kad bankams konkuruojant dėl studentų prašymų, palūkanos konkrečiam skolintojui gali būti ir mažesnės nei valstybės su bankais sutartas maksimalus dydis. Sutartys su bankais bus pasirašomos nuo spalio 19 d. iki lapkričio 13 d.

Vyriausybei rengiant valstybės remiamų paskolų tvarką ir atrenkant kredito įstaigas darbo grupėse dalyvavo Finansų, Švietimo ir mokslo ministerijų, Lietuvos valstybinio studijų fondo ir studentų organizacijų atstovai.

Valstybinis mokslo ir studijų fondas taip pat vykdo valstybės paskolų registraciją iki 2009 m. pradėjusiems studijuoti studentams, norintiems pasiskolinti dalinei studijų įmokai (520 Lt) sumokėti.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką