Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tęsiasi ginčai dėl LEO LT likvidavimo kelio

Elektros laidai
Audriaus Bagdono/BFL nuotr. / Elektros laidai
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį „NDX energija“ Energetikos ministerijai oficialiai pristatė savo reikalavimus, susijusius su LEO LT likvidavimu. Privataus akcininko nuomone, likviduojant šią bendrovę reikėtų eiti restitucijos keliu, t. y. grįžti į tą padėtį, kuri buvo prieš sukuriant nacionalinį investuotoją.

Jei būtų taikoma restitucija, „NDX energijai“ būtų grąžintos VST akcijos bei išmokėta per  600 mln. Lt dividendų.

Kitokių siūlymų „NDX energija“ pateikusi nėra. Energetikos ministras Arvydas Sekmokas jau yra viešai pareiškęs, kad restitucija taikoma nebus, o turtas bus dalijamas apskaičiavus jo realią vertę, tačiau energetikos viceministras Romas Švedas po susitikimo su privačiu LEO LT akcininku kalbėjo, kad restitucijos klausimas dar bus svarstomas. Paklaustas, kokių kitų būdų likviduojant „liūtuką“ matytų valstybė, R.Švedas jų atskleisti nenorėjo.

Pasak „NDX energijos“ generalinio direktoriaus Petro Jašinsko, valstybė LEO LT likvidavimo procese elgiasi vienašališkai – esą visiškai neklausoma privataus akcininko nuomonės. Vienašališku jis įvardino visą šią vasarą Seimo priimtą įstatymų paketą, pagal kurį norint likviduoti LEO LT pakanka valstybės balso.

P.Jašinskas teigė, kad jei ir toliau valstybė taip elgsis, jie neatmeta galimybės kreiptis į teismą ir savo teises ginti visais įmanomais būdais.

Penktadienį vyks LEO LT akcininkų susirinkimas, per kurį turėtų būti priimtas sprendimas dėl LEO LT likvidavimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką