Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tiesioginis skrydis Tel Avivas–Vilnius gali atverti kelius turistų srautams

Vilniaus oro uostas
J. Kalinsko fotografija / Lėktuvas
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekis atidaryti tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Tel Avivo buvo pagrindinė šiandien vykusio Lietuvos Respublikos ūkio ir Izraelio turizmo ministrų susitikimo ašis. Izraelio turizmo ministras Stasas Misečnikovas sakė, kad Lietuva galėtų tapti turizmo paslaugų centru ir jungiamąja kryžkele Izraeliui organizuojant tiesioginius skrydžius net į Jungtines Amerikos Valstijas.

„Aptarėme priemones, kaip palaikyti komercinį interesą, kad skrydžiai tarp Vilniaus ir Tel Avivo būtų finansiškai naudingi šalims, kad lėktuvai būtų pilni, o turistai – patenkinti“, – po susitikimo su Izraelio ministru sakė ūkio ministras R.Žylius.

Pasak ministro, turizmo srityje tarp Izraelio ir Lietuvos yra labai didelis interesas ir potencialas. R.Žylius Izraelio atstovus pakvietė bendradarbiauti ir investuoti medicininio turizmo srityje, kuri Lietuvoje dar tik pradeda plėtotis. „Lietuva, turėdama didelį potencialą – puikius medikus, gerą medicininę įrangą ir infrastruktūrą, galėtų iš Izraelio pasisemti žinių, kaip teikti aukšto pasaulinio lygio paslaugas ir pritraukti į Lietuvą atvažiuoti gydytis užsienio turistus“, – teigė R.Žylius.

Izraelio turizmo ministras S.Misečnikovas siūlė stiprinti abiejų šalių žinomumą, populiarinti Lietuvos ir Izraelio turizmo objektus. Jo teigimu pirmiausia reikia užmegzti ryšius tarp abiejų šalių kelionių organizatorių, kad jie užčiuoptų komercinį interesą populiarinti kelionių į Lietuvą ir Izraelį maršrutus. Taip pat pasiūlė skatinti miestų turizmą, vadinamuosius „citybrakes“, ypač siekiant pritraukti jaunimą, mėgstantį atvykti į Europos sostines savaitgaliams. Tuo tarpu vyresnio amžiaus Izraelio gyventojai labiau domisi poilsio galimybėmis Lietuvos gamtoje. Todėl, pasak ministro, Izraelio smulkiesiems verslininkams būtų aktualu dairytis kaimo turizmo verslo plėtros galimybių Lietuvoje. 

Susitikime taip pat dalyvavusi Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė Raimonda Balnienė pristatė naujus Lietuvos turizmo rinkodaros produktus, skirtus Izraelio rinkai. Ji informavo, kad 2010 metais į Lietuvą buvo atvykę apie 10 000 Izraelio turistų, kurie šalyje išleido apie 5 milijonus eurų. Statistika rodo, kad žydai yra vieni išlaidžiausių turistų pasaulyje. Taip pat neseniai atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei pusė Izraelio respondentų Lietuvą atpažįsta kaip žalią kraštą, gamtos prieglobstį, todėl būtent šiuos turistinius produktus Lietuva ir stengsis reklamuoti.

Izraelis yra viena prioritetinių Lietuvos turizmo rinkų. 2010 m. tarp Lietuvos ir Izraelio buvo pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo turizmo srityje. Susitarimas sudaro pagrindą bendradarbiauti ne tik valstybės institucijoms, bet ir turizmo asociacijoms ar verslo įmonėms, taip pat skatina turizmo srities studijų ir profesinio mokymo institucijų bendradarbiavimą, įskaitant ir personalo bei ekspertų mainus. Laikantis minėto susitarimo įkurta Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Izraelio Valstybės Vyriausybės turizmo darbo grupė. Skatinant stipresnį ekonominį bendradarbiavimą tarp šalių šiemet įsteigta Lietuvos komercijos atašė Izraelyje pareigybė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką