Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tikėtina, kad mėnesinė infliacija sudarys 0,2 procento

Pinigai
15 min. nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamentas prognozuoja, kad 2011 m. vasario mėn., palyginti su 2011 m. sausio mėn., pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota infliacija gali sudaryti 0,2 procento.

Metinė infliacija vasario mėn., tikėtina, sudarys 3,2, o vidutinė metinė – 1,8 procento.

Tikėtina, kad didžiausią įtaką vasario mėn. infliacijai turės kylančios maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų prekių grupės kainos. Infliaciją turėtų mažinti vasario mėnesį tebesitęsęs sezoninis drabužių ir avalynės išpardavimas. Kitų grupių prekių ir paslaugų kainų kitimas, tikėtina, bus nedidelis ir turės mažai įtakos SVKI dinamikai.

Infliacijos prognozei naudojami nauji 2011 m. svoriai, kurie, palyginti su 2010 m., yra šiek tiek pasikeitę. Didžiausią svorį vartotojų išlaidų krepšelyje (1000,00 promilių) sudaro šios prekių ir paslaugų grupės: maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai (259,5 ‰), būstas, vanduo, elektra, dujos ir kitas kuras (123,9 ‰), transportas (119,9 ‰), alkoholiniai gėrimai ir tabakas (87,5 ‰). Visų šių grupių lyginamieji svoriai išaugo, palyginti su 2010 metais. Šie svorių padidėjimą kompensavo viešbučių, kavinių ir restoranų, ryšių, poilsio ir kultūros, įvairių prekių ir paslaugų bei būsto apstatymo, namų apyvokos įrangos ir kasdienės būsto priežiūros prekių ir paslaugų grupių lyginamųjų svorių mažėjimas.

Nuo praėjusių metų sausio labiausiai kainos išaugo trijose, didžiausią lyginamąjį svorį turinčiose, vartojimo prekių ir paslaugų grupėse: būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro, transporto bei maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų. Labiausiai krito ryšių ir būsto apstatymo, namų ūkio įrangos ir kasdienės namų priežiūros prekių ir paslaugų kainos. Kitose prekių ir paslaugų grupėse kainų pokyčiai buvo ne tokie ryškūs ir neviršijo bendro visų vartojimo prekių ir paslaugų kainų augimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką