Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 16d. 11:30

Tikslinamas autorinių atlyginimų mokėjimas

Litas
BFL/Sauliaus Žiūros nuotr. / Litas

Pritarta patikslintai išankstinių senatvės pensijų, šalpos pensijų, priedų prie pareigūnų ir karių valstybinės pensijos skyrimo ir mokėjimo tvarkai asmenims, gavusiems autorinius atlyginimus ar pajamas iš sporto ar atlikėjo veiklos (iš draudėjo, su kuriuo jie nesusiję darbo santykiais).

Šias išmokas reguliuojančiuose įstatymuose nustatyta, kad jos neskiriamos, o paskirtųjų mokėjimas sustabdomas, kai asmuo tampa privalomai draudžiamuoju pensijų socialiniu draudimu. Siūloma nustatyti, kad minėtosios išmokos neskiriamos ar sustabdomos, kol gavęs autorinį atlyginimą asmuo dėl pastarųjų pajamų yra draudžiamas privalomuoju valstybiniu socialiniu draudimu.

Šis laikotarpis tiesiogiai priklausys nuo asmeniui priskaičiuoto atlygio sumos. Jį apskaičiuos „Sodra“. Pavyzdžiui, jeigu priskaičiuoto atlygio suma bus 400 Lt, minėtų išmokų mokėjimas bus sustabdomas pusei mėnesio, jeigu priskaičiuoto atlygio suma 800 Lt, – mėnesiui, jeigu 1600 Lt – dviem mėnesiams ir pan.

Asmenys, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis arba užsiimantys atlikėjo ar sporto veikla, valstybiniu socialiniu pensijų draudimu pradėti drausti nuo šių metų pradžios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką