Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tikslinamas autorinių atlyginimų mokėjimas

Litas
BFL/Sauliaus Žiūros nuotr. / Litas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pritarta patikslintai išankstinių senatvės pensijų, šalpos pensijų, priedų prie pareigūnų ir karių valstybinės pensijos skyrimo ir mokėjimo tvarkai asmenims, gavusiems autorinius atlyginimus ar pajamas iš sporto ar atlikėjo veiklos (iš draudėjo, su kuriuo jie nesusiję darbo santykiais).

Šias išmokas reguliuojančiuose įstatymuose nustatyta, kad jos neskiriamos, o paskirtųjų mokėjimas sustabdomas, kai asmuo tampa privalomai draudžiamuoju pensijų socialiniu draudimu. Siūloma nustatyti, kad minėtosios išmokos neskiriamos ar sustabdomos, kol gavęs autorinį atlyginimą asmuo dėl pastarųjų pajamų yra draudžiamas privalomuoju valstybiniu socialiniu draudimu.

Šis laikotarpis tiesiogiai priklausys nuo asmeniui priskaičiuoto atlygio sumos. Jį apskaičiuos „Sodra“. Pavyzdžiui, jeigu priskaičiuoto atlygio suma bus 400 Lt, minėtų išmokų mokėjimas bus sustabdomas pusei mėnesio, jeigu priskaičiuoto atlygio suma 800 Lt, – mėnesiui, jeigu 1600 Lt – dviem mėnesiams ir pan.

Asmenys, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis arba užsiimantys atlikėjo ar sporto veikla, valstybiniu socialiniu pensijų draudimu pradėti drausti nuo šių metų pradžios.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką