Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 28d. 17:39

Toli nuo svajonės: 40 proc. amerikiečių negali patenkinti net bazinių poreikių

Laisvės statula
Shutterstock nuotr. / Laisvės statula

Nemažai amerikiečių vis dar sunkiai patenkina savo bazinius poreikius – dalis valgo nepakankamai arba nemaistingus produktus, kai kurie vėluoja mokėti paskolas ar būsto įmokas, neišgali apmokėti sąskaitų už sveikatos priežiūrą.

Vašingtone įsikūrusi ne pelno siekianti organizacija „Urban Institute“ antradienį paviešino tyrimo duomenis, kurie rodo, kad beveik 40 proc. suaugusių amerikiečių patiria sunkumų bandydami patenkinti bent vieną pagrindinių savo reikmių, tokių kaip maisto poreikį, sveikatos apsaugą, būsto išlaikymą arba komunalines paslaugas.

Apie 24 proc. respondentų sunkiai patenkina bent du iš minėtų poreikių, o 17 proc. – tris.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad maždaug du trečdaliai šeimų, kurių pajamos yra mažesnės už federalinį skurdo lygį (25 tūkst. dolerių keturių asmenų šeimai), patiria sunkumų patenkindamos pagrindinius savo poreikius.

Dažniausiai amerikiečiai pasakojo patiriantys nesaugumą dėl maisto – 23,3 proc. respondentų sakė neturintys prieigos prie pakankamo maisto kiekio ar maistingų produktų.

18 proc. amerikiečių sunkiai išgali sumokėti savo medicinines sąskaitas, 17,8 proc. sunkiai prieinamos gydytojų paslaugos, 13 proc. neišgali laiku sumokėti komunalinių mokesčių, 10,2 proc. vėluoja sumokėti būsto paskolas arba nuomą.

Sunkiau finansiškai sekėsi žmonėms, jaunesniems nei 35 metų. Moterys, juodaodžiai, ispanakalbiai ir vieniši suaugusieji taip pat sunkiau susidoroja su finansiniais iššūkiais.

Kiek anksčiau šiemet „United Way Alice Project“ paviešinta JAV statistinių duomenų analizė parodė, kad 43 proc. namų ūkių vis dar neturi pakankamo biudžeto baziniams poreikiams tokiems kaip būstas maistas, transportas, vaikų priežiūra, sveikatos priežiūra, telefonų sąskaitos ir pan.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką