Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tomas Balžekas tapo žiniasklaidos koncerno „Schibsted“ įmonių valdybos nariu

Tomas Balžekas
15min.lt nuotr. / Tomas Balžekas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienas didžiausių Europos žiniasklaidos koncernų „Schibsted ASA” stiprina pozicijas Lietuvos rinkoje: koncerno padalinio Estijoje „Schibsted Baltics AS“ valdomų mūsų šalies bendrovių – UAB „Žurnalų leidybos grupė” ir UAB „Plius.lt” – valdybos nariu paskirtas bendrovės „15 minučių” generalinis direktorius Tomas Balžekas.

Kartu su lietuviu „Schibsted Baltics“ valdomų įmonių valdyboje yra dar keturi nariai – 3 estai ir 1 norvegas. Tomo atsakomybės ribose bus ir „Schibsted Baltics“ plėtros Lietuvoje galimybių analizė.

„Naujos pareigos valdyboje reiškia ne tik ligšiolinių darbo principų pripažinimą, bet ir lūkesčius, jog ir Lietuvoje įsitvirtins skaidri, etiška, socialiai atsakinga ir objektyvią informaciją teikianti žiniasklaida“, – sako Tomas Balžekas. Pasak „15 minučių“ vadovo, tiek bendrovės leidžiamas nemokamas laikraštis „15min“, tiek interneto portalas 15min.lt įsiveržė į Lietuvos rinką su visiškai nauju požiūriu į žiniasklaidą ir į skaitytoją: „Pateikiame informaciją, neformuodami nuomonės“. Be to, „15min“ buvo pirmasis laikraštis Lietuvoje, kurio tiražas audituojamas.

Permainų įvyko ir koncerno valdomose bendrovėse – UAB „Plius“ generaliniu direktoriumi pradėjo dirbti Martynas Basokas. Nuo šių metų sausio UAB „15 minučių“ direktoriaus pareigas eina Rytis Budrys.

Pradėjęs veiklą laikraščių leidyba 1860–aisiais, dabar „Schibsted ASA” yra vienas didžiausių Europos žiniasklaidos koncernų, sėkmingai vykdantis 90–ies įmonių veiklą 22–jose pasaulio šalyse – žiniasklaidos, televizijos, filmų, knygų bei žurnalų leidybos srityse. „Schibsted“ valdomi laikraščiai užima lyderių pozicijas Norvegijoje, Švedijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje. Pastarosiose dvejose šalyse leidžiamas nemokamas laikraštis „20 Minutes“ yra skaitomiausias dienraštis, o Švedijoje leidžiamas „Aftonbladet“ –  didžiausias laikraštis visame Šiaurės Europos regione. Per 10 metų „Schibsted“ veiklos internetinėje erdvėje ypatingos sėkmės sulaukė naujienų portalai vg.no, postimees.ee, aftonbladet.se, aftenposten.se, 20 minutes.fr, o klasifikuotos reklamos portalai finn.no, blocket.se ir leboncoin.fr yra rinkos lyderiai.

Estijoje veikiančiam koncerno padaliniui „Schibsted Baltics AS“ priklauso didžiausias komercinis TV kanalas „Kanal 2“, didžiausias laikraštis „Postimees“ ir lyderiaujantis naujienų portalas postimees.ee.

Lietuvoje „Schibsted ASA” įmonių grupei priklauso UAB „Žurnalų leidybos grupė" (ŽLG), leidžianti 10 žurnalų – „Žmonės“, „Laima“, „Ji“, „Edita“, „Privatu“ ir kt., UAB „15 minučių", leidžianti laikraštį „15 min“ ir UAB „15 min“, valdanti portalą 15min.lt, taip pat UAB „Plius", prižiūrinti ir tvarkanti skelbimų portalus autoplius.lt, domoplius.lt bei turgusplius.lt, knygų leidykla „Laisvos valandos", kuri yra ŽLG padalinys.

Šiuo metu „Schibsted" įmonėse dirba 7700 žmonių.

informacija
15MIN, UAB
Vadovas: Ramūnas Šaučikovas Darbuotojų sk.: 103 2015m . Pajamos: 3 - 5 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką