Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 26d. 08:16 , atnaujinta: 2012 sausio 26d. 15:25

Traukinys „Saulė“ išlydėtas į Kazachstaną

Iškilmingos „Saulės“ išlydėtuvės
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Iškilmingos „Saulės“ išlydėtuvės

Ketvirtadienį iš Klaipėdos geležinkelio stoties iškilmingai išlydėtas intermodalinis traukinys „Saulė“. Planuojama, kad 45-ių konteinerių sąstatas, gabenantis plataus vartojimo prekes, Almatos miestą (Kazachstanas) pasieks per 8 paras.

Šis traukinys Almatą (Kazachstanas) pasieks per 7-8 paras, o ne 14-20, kaip anksčiau. Išvykimas buvo planuotas prieš dvi savaites, tačiau planus teko atidėti.

„Džiugu, kad naujasis traukinio maršrutas pritraukia krovinių ne tik į Lietuvą, bet ir iš Lietuvos. Iš to naudą gauna visa mūsų valstybės transporto sistema, – sakė Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. – Praėjusią savaitę viešėdamas JAV pristačiau „Saulės“ projektą mūsų strateginiams partneriams. Jis kelia vis didesnį verslo susidomėjimą, todėl mes turėtume ruoštis didesniam krovinių srautui“.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinio direktoriaus Stasio Dailydkos teigimu, nuveikti darbai patys kalba už save: „Tai, kad kroviniai per aštuonias paras iš Klaipėdos pervežami iki Almatos miesto Kazachstane yra puikus sunkaus, tačiau sėkmingo visų šioje sudėtingoje logistikos grandinėje dalyvaujančiųjų darbo vaisius“.

Pasak S. Dailydkos, projektas unikalus ir tuo, kad kroviniai keliaus iš Vakarų į Rytus, kai iki šiol didesnioji prekių srautų judėjimo kryptis buvo iš Rytų į Vakarus. „Krovinių paieška bei pristatymas atgal į Rytus leidžia efektyviai išnaudoti vagonų parką. Bendradarbiavimas su verslo partneriais, kitų šalių geležinkelių administracijomis bei susijusiomis institucijomis – įrankis logistikos grandinės efektyvumui užtikrinti, siekiant didžiausios naudos visoms suinteresuotoms šalims“, – tvirtino AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius.

„Džiaugiuosi, kad atkaklumas davė rezultatų. Mes, kaip uostas, tampame įdomus, kai mus pasiekia daug spindulių, o ne tik kaip paskutinė paskirstymo stotelė“, - teigė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovas Eugenijus Gentvilas.

„Šis plėtojamas „Saulės“ konteinerinio traukinio projektas ypatingas tuo, kad leidžia maksimaliai jungti ir derinti intermodalinius pervežimus, – teigė traukinio operatorės UAB „VPA Logistics“ valdybos pirmininkas Žilvinas Žilinskas. – Krovinių siuntimo laikas dėl to sutrumpėja nuo dviejų iki trijų kartų“.

Pirmasis 41 konteinerio traukinio „Saulė“ sąstatas iš Kinijos miesto Čongčingo pajudėjo dar praėjusiųjų metų spalio 28 dieną. Kirtęs Kazachstano, Rusijos, Baltarusijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos teritorijas bei įveikęs beveik 11 tūkst. km atstumą jis per 18 dienų pasiekė antrąjį pagal dydį Belgijos miestą Antverpeną. Tąkart tranzitu per Lietuvą gabenta kompiuterinė technika.

Šio projekto realizavimas yra bendro ir efektyvaus kelerių metų Prezidentūros, Susisiekimo ministerijos, Klaipėdos uosto, „VPA Logistics“, Lietuvos ir kitų šalių geležinkelių administracijų darbo vaisius. Praėjusių metų spalį Kazachstane viešėjusi Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė su Kazachstano prezidentu Nursultanu Nazarbajevu sutarė aukščiausiu lygiu palaikyti šaudyklinio konteinerinio traukinio „Saulė“ projektą.

Tikimasi, kad „Saulės“ traukinio projektas bus naudingas ne tik ekonomiškai. Geležinkeliai – viena iš ekologiškiausių transporto rūšių, todėl viliamasi, kad projekto įgyvendinimas leis ir toliau plėtoti „žaliąjį“ transportą sujungiant Europą ir Aziją Lietuvos logistikos tiltu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką