TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Traumatologijos centrams suteikus per 150 mln. litų paramos, pagerės pagalbos suteikimas nukentėjusiems žmonėms

Sveikatos apsaugos 
ministerijos Europos 
Sąjungos paramos skyriaus 
vyriausiasis specialistas Vaidas Šadzevičius
15min.lt nuotr. / Sveikatos apsaugos 
ministerijos Europos 
Sąjungos paramos skyriaus 
vyriausiasis specialistas Vaidas Šadzevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagal 2007–2013 m. ES struktūrinės paramos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę „Asmens sveikatos priežiūros įstaigų, teikiančių skubią medicinos pagalbą traumų ir kitais išorinių priežasčių sąlygotų būklių atvejais, infrastruktūros atnaujinimas“ traumatologijos centrų medicinos įrangos atnaujinimui ir patalpų ir monto darbams numatoma skirti 151,170 mln. litų, teigia Sveikatos apsaugos 
ministerijos Europos 
Sąjungos paramos skyriaus 
vyriausiasis specialistas Vaidas 
Šadzevičius. Specialistai pažymi, kad gavus ES paramą bus galima traumas patyrusiems žmonėms pagalbą suteikti vienoje vietoje.

Iš viso ES struktūrinę paramą planuojama suteikti ne mažiau kaip 14 šalies viešųjų gydymo įstaigų, teikiančių skubią medicinos pagalbą nukentėjusiesiems nuo traumų ir sužeidimų.

Šiuo metu ES struktūrinė parama jau skirta 8 apskričių ligoninėms: Alytaus, Panevėžio, Klaipėdos, Tauragės, Telšių, Utenos, Šiaulių ir Marijampolės, taip pat Klaipėdos vaikų ligoninei, Vilniaus universitetinei vaikų ligoninei ir Vilniaus greitosios pagalbos universitetinei ligoninei. Projektų finansavimo ir administravimo sutarčių jau pasirašyta daugiau kaip 76 mln. Lt sumai.

Visa pagalba – viename centre

Kauno medicinos universiteto klinikos, Ortopedijos ir traumatologijos klinika, vadovas prof. Romas Jonas Kalesinskas sakė, kad atšilus orams jo vadovaujamoje klinikoje padaugėja traumas patyrusių pacientų. „Jau gydome susižeidusius motociklininkus, dviratininkus, plaštakų traumas bedirbant sode patyrusius“, – sakė medikas.

J.Kalesinsko teigimu, gavus ES struktūrinių fondų paramą klinikos įranga bus atnaujinta taip, kad visą reikalingą pagalbą traumą patyrusiam žmogui būtų galima suteikti vienoje vietoje.

R.J.Kalesinskas pateikė Vokietijos pavyzdį, kur traumą patyrusiam žmogui vienoje klinikoje suteikiama pagalba ir atliekami reikalingi tyrimai. „Kompiuterinė tomografija, magnetinis rezonansas, operacinėse reikalinga technika. – vardijo jis. – Būtina kad viename centre žmogui būtų suteikta visa pagalba, kad nereikėtų kokio nors tyrimo atlikti kitoje ligoninėje ar kviestis specialistų iš kitur.“

Svarbiausia – suteikti skubią pagalbą

Sveikatos priežiūros įstaigoms lėšos paskirstomos remiantis pateiktais traumų centrų poreikiais remontui ir medicinos įrangai, aptarnaujamų pacientų srautais, įvertinus traumų centrų lygį, turimą medicininę įrangą ir kitais kriterijais.

Pagrindinis šios paramos tikslas – kad būtų sudarytos visos galimybės kaip galima greičiau suteikti skubią pagalbą. Pagrindinis paramos rodiklis yra pacientų srautas, kuris kreipiasi į paramos gavėjus – sveikatos priežiūros įstaigas. Kitais žodžiais tariant, bus skaičiuojamas asmenų, „prisilietusių“ prie naujos medicinos įrangos ar, pavyzdžiui, gulėjusių atnaujintose palatose ir kt., skaičius. Pagrindinis šios paramos tikslas – kad būtų sudarytos visos galimybės kaip galima greičiau suteikti skubią pagalbą. Paskaičiuota, kad po šio ES struktūrinių fondų remiamo medicinos įstaigų modernizavimo etapo, sveikatos priežiūros paslaugų kokybė pagerės apie 200 tūkst. traumas patyrusių pacientų.

Logotipas

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Trauma
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką