Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 24d. 09:11

Trečdalis pirkėjų nuolaidas medžioja migruodami po parduotuves

Maisto prekės
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Maisto prekės

Rasti produktus žemiausiomis kainomis svarbu daugumai pirkėjų, tačiau daro tą gyventojai pakankamai skirtingai. Daugiausiai pirkėjų – net 55 proc. – apie žemiausias kainas sužino iš prekybos tinklų leidinių, tačiau net trečdalis tokiai paieškai skiria daugiau laiko ir aplanko kelias skirtingas parduotuves, ir ši tendencija būdinga ne vien senjorams ir gyventojams su žemiausiomis pajamomis.

Dar 36 proc. gyventojų informaciją apie kainas seka internete, spaudoje bei televizijoje, o tokia pati dalis žemiausių kainų ieško konkrečios parduotuvės lentynose. 16 proc. lietuvių apie nuolaidas ir išskirtinius pasiūlymus sužino iš draugų, o 15 proc. žemiausiomis kainomis apskritai nesidomi, rodo prekybos tinklo IKI užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikto tyrimo duomenys.

Reikšmingos dalies pirkėjų pasiryžimą apsilankyti keliose parduotuvėse prekybininkai aiškina savotiška nuolaidų medžiokle. Anot minėto prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovės Bertos Čaikauskaitės, dalis lietuvių nori būti tikri, kad moka mažiausią kainą, todėl jie nuolat stebi įvairiais kanalais prekybos tinklų skelbiamas nuolaidas ir į parduotuvę atvyksta pasinaudoti konkrečiais pasiūlymais.

Įdomu, kad žemiausių kainų skirtingose parduotuvėse dažniausiai ieško turintieji aukštesnes pajamas. 36 proc. gyventojų, kurių vienam šeimos asmeniui per mėnesį tenka daugiau nei 500 eurų pajamų, ieškodami nuolaidų ir akcijų keliauja po skirtingas parduotuves. Tuo metu prekybos tinklų nuolaidas skelbiančius leidinius dažniausiai peržvelgia asmenys, kurių vienam namų ūkio nariui per mėnesį tenka 201-300 eurų pajamų.

Žemiausių kainų lankydamiesi skirtinguose prekybos centruose dažniausiai ieško 36-45 metų amžiaus pirkėjai (38 proc.), o ne daugiau laiko paprastai turintys senjorai (33 proc.). Taip elgiasi ir nemaža dalis kitų amžiaus grupių atstovų – 32 proc. 46-55 metų amžiaus gyventojų bei 31 proc. 26-35 metų amžiaus pirkėjų. Migruoti tarp prekybos centrų mažiausiai linkę jauniausi – 18-25 metų amžiaus – pirkėjai (24 proc.).

Mažiausių kainų visai neieškantys dažniausiai teigė studentai ir moksleiviai (27 proc.), aukščiausio ir vidutinio lygio vadovai (21 proc.).

Atliekant tyrimą šių metų vasario mėnesį buvo apklausta daugiau nei tūkstantis 18-75 metų amžiaus gyventojų visoje Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką