TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trečiąjį ketvirtį įmonės dirbo pelningai

Pinigai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamento atliekamo nefinansinių įmonių finansinių rodiklių tyrimo duomenimis, 2010 m. trečiąjį ketvirtį šalies įmonių pajamos už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas sudarė 42,5 mlrd. litų. Tai 12,2 procento daugiau nei praėjusių metų trečiąjį ketvirtį ir 8,7 procento daugiau nei antrąjį šių metų ketvirtį.

Trečiąjį šių metų ketvirtį įmonių pelnas sudarė beveik 1,9 mlrd. litų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pelnas padidėjo 2,1 karto, o palyginti su ankstesniu ketvirčiu – 38,7 procento.

Pelningai dirbo daugelio ekonominės veiklos rūšių įmonės. Daugiausia pelno uždirbo didmeninės prekybos įmonės, mažmeninės prekybos ir sausumos transporto įmonės.

Labiausiai pelnas didėjo maitinimo ir gėrimų teikimo, žvejybos bei leidybos įmonėse.

Praėjusį ketvirtį dirbusios nuostolingai, miškininkystės ir medienos ruošos, kokso ir rafinuotų naftos produktų gamybos įmonės trečiąjį šių metų ketvirtį dirbo pelningai.

Didžiausius nuostolius patyrė elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo įmonės, o praėjusį ketvirtį dirbusios pelningai, pastatų statybos įmonės šį ketvirtį vėl patyrė nuostolius.

Vidutinis įmonių pelningumas sudarė 4,4 procento (2009 m. III ketv. – 2,3, 2010 m. II ketv. – 3,5 proc.). Kaip ir praėjusį ketvirtį, pelningiausios buvo žalios naftos ir gamtinių dujų gavybos (28,5 proc.) bei vaistų gamybos (28 proc.) įmonės, o nuostolingiausios išliko stacionarinės globos ir slaugos įmonės (–73,4 proc.).

Pelningai dirbusių įmonių dalis 2010 m. trečiąjį ketvirtį siekė 62,3 procento ir buvo didesnė nei praėjusių metų trečiąjį (51,5 proc.) ir šių metų antrąjį (58,3 proc.) ketvirtį.

Per devynis šių metų mėnesius šalies įmonės gavo 115,5 mlrd. litų pajamų, o jų ikimokestinis pelnas siekė 3,9 mlrd. litų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pajamos padidėjo 4,7 procento, o pelnas – 3,1 karto.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką