Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 27, 06:37

Trišalė taryba aptars Vyriausybės siūlymą dėl MMA

Vyriausybei, darbdaviams ir darbuotojams atstovaujanti Trišalė taryba antradienį aptars Vyriausybės pateiktą siūlymą minimalią mėnesio algą (MMA) nuo kitų metų didinti 15 proc. (110 eurų) iki 840 eurų.
Eurai
Eurai / 123RF.com nuotr.

Pasak tarybai pirmininkaujančios Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidiumo narės Aurelijos Maldutytės, posėdyje bus pristatytas Vyriausybės siūlymas.

„Trišalės tarybos nariai gavo iš Vyriausybės pusės pranešimą įtraukti į Trišalės tarybos darbotvarkę papildomą klausimą – Vyriausybės kompromiso dėl MMA pristatymą“, – BNS sakė A.Maldutytė.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė teigė, jog profsąjungų pozicija nepasikeitė – jos siekia, kad MMA augtų 21,6 proc. iki 888 eurų. Ji taip pat teigė, kad derantis su darbdaviais „visos galimybės jau išnaudotos“.

„Profsąjungų pozicija – laikytis sutartos formulės. Kaip ji suskaičiuoja, toks atlyginimas ir turėtų būti. Formulė buvo sunkiai pasiektas susitarimas tarp visų trijų šalių ir tą susitarimą reikėtų gerbti ir jo laikytis“, – BNS sakė I.Ruginienė.

Tuo metu Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Ričardas Sartatavičius taip pat tikino, kad darbdavių pozicija nepasikeitė ir apie derybas kalbėti sudėtinga. Didžioji dalis jų atstovų teigia, kad minimali alga galėtų kilti iki 800 eurų.

„Savo poziciją esame išsakę, ėjome į susitarimą su profsąjungomis, bet kadangi nepavyko galutiniame taške susitarti, kiekvienas pasilikome prie savo sprendimo. (...) Kad galvotume derėtis, tai tikrai jau nebeturime argumentų, nes derėjomės ir ne kartą“, – BNS teigė R.Sartatavičius.

Vyriausybė praėjusią savaitę iš esmės pritarė, kad MMA nuo kitų metų būtų didinama 15 proc. (110 eurų) iki 840 eurų, o neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) – beveik 16 proc. (85 eurais) iki 625 eurų.

Premjerė Ingrida Šimonytė tuomet teigė, kad pasiūlymas dėl MMA kaip kompromisinis dabar bus teikiamas Trišalei tarybai, o joje neradus susitarimo MMA didinimas būtų įteisintas Vyriausybės nutarimu. Ji taip pat sakė tikinti, kad socialinių partnerių diskusija vyks rimtai ir jiems pavyks susitarti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką