Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 8d. 22:18

Turtingiausi Lietuvos žmonės: sąrašas per metus pasikeitė

B.Lubys
„Scanpix“ nuotr. / Išėjusio anapilin Bronislovo Lubio turtas teko žmonai.

Naujausiame turtingiausių Lietuvos žmonių sąraše nebeliko anapus išėjusio „Achemos grupės“ prezidento Bronislovo Lubio. Neseniai paaiškėjo, kad didžiosios dalies šio milžiniško verslo paveldėtoja tapo jo sutuoktinė Lydija Lubienė.

Savaitraštis ekonomika.lt.pirmą kartą į turtingiausiųjų sąrašą traukia mecenatą Saulių Karosą ir skelbia turtingiausiu šalies žmogumi. Iš naftos verslo susikrovęs didelį kapitalą verslininkas vis daugiau investuoja Lietuvoje.

Praeityje S. Karosas užsiėmė naftos prekybos tarpininkavimu, turėjo tanklaivių verslą. Jam priklauso prabangūs namai Šveicarijoje, Ispanijoje, Čekijoje, viena didžiausių Europoje antikvarinių automobilių kolekcija. Užsienietiški saugomi Vokietijoje, sovietiniai – Lietuvoje. Verslininkas turi išskirtinių vynų rūsius, privatų lėktuvą. Lietuvoje jam priklauso Jusinės vandens malūno svečių namai, kurio pradinė kaina (vėliau gerokai ūgtelėjusi) buvo 34,5 mln. litų. S.Karosas valdo ir „Medicinos banką“.

Pasitraukė Dainius Kreivys

Praėjusiais metais paskelbus šimto turtingiausiųjų Lietuvos piliečių sąrašą buvo priverstas atsistatydinti jame atsidūręs tuometinis ūkio ministras Dainius Kreivys. Paviešinus informaciją apie jo turtus, jis puolė viską neigti, vėliau – taisyti savo turto deklaracijas.

D. Kreivys atsistatydinimo pareiškimą parašė kovo 9 dieną, po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus ir pažeidė tarnybinę etiką, kai skyrė Europos Sąjungos lėšų dviem sostinės mokykloms renovuoti. Renovavimo konkursus buvo laimėjusi ministro motinos iš dalies valdoma įmonė.

Naujokai

Šiemetį milijonierių sąrašą papildė dar viena nauja pavardė, kuri turėtų nustebinti ne tik eilinius piliečius, bet ir atitinkamas tarnybas. Tai buvęs „Leo LT“ valdybos pirmininkas ir „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Rymantas Juozaitis. Jis dirbdamas strateginėje šalies įmonėje sugebėjo sukaupti neįtikėtinų turtų:

TOP-ai

Savaitraštis sudarė tokį turtingiausių Lietuvos žmonių dešimtuką:

1. Saulius Karosas – „SK Impex“ įmonių grupė – apie 4 mlrd. litų.

2. Dmitrijus Buriakas, dirbantis Ukrainoje - „BS Holding“ – apie 3,2 mlrd. litų.

3. Pernai pirmavęs „Maximos“ pagrindinis savininkas Nerijus Numavičius nukrito į trečiąją vietą (2,7 mlrd. litų).

4. Raimondas Tumėnas, „BT Invest“ – apie 1,3 mlrd. litų.

5. Tautvydas Barštys, „KG Group“, „Kauno grūdai“ – apie 850 mln. litų.

6. Stanislavas Michnievičius, „Sanitex“ – apie 800 mln. litų.

7. Dainius Dundulis, „Norfos“ įmonių grupė – apie 800 mln. litų.

8. Lydija Lubienė, „Achema group“ – apie 750 mln. litų.

9. Žilvinas Marcinkevičius, „Vilniaus prekybos“ grupė – apie 750 mln. litų.

10. Visvaldas Matijošaitis, „Vičiūnų“ įmonių grupė – apie 600 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką