Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 15d. 18:05

Turtingiausias baltarusis Jurijus Čyžas nuo KGB bandė bėgti į Lietuvą 

Jurijus Čyžas
belaruspartisan.org nuotr. / Jurijus Čyžas

Turtingiausiu verslininku Baltarusijoje laikomas Jurijus Čyžas, sužinojęs apie kratą jo biure, kovo 11 dieną bandė bėgti į Lietuvą. Tai antradienį paskelbė Baltarusijos KGB. Aliaksandro Lukašenkos „pinigine“ vadintas verslininkas lėkė 220 kilometrų per valandą greičiu Lietuvos sienos link, tačiau buvo sulaikytas gaudynes surengusių pareigūnų.

J.Čyžas, kuris yra „Triple“ koncerno savininkas, yra kaltinamas įsteigęs fiktyvią bendrovę Maskvoje, per kurią išvedinėjo visą savo kapitalą iš Baltarusijos.

Firmos tikrasis savininkas buvo J.Čyžo vairuotojas, Rusijos pilietis. Spaudos konferencijos metu Minske KGB atstovas Valerijus Vakulčikas teigė, kad kas mėnesį iš „Triple“ buvo pervedinėjamos milžiniškos sumos pinigų į bendrovę Maskvoje.

Pinigai esą buvo skirti už „Triple“ prekinio ženklo perleistas teises. Maskvoje lėšos buvo išgryninamos, ir patekdavo į J.Čyžo rankas, rašo Baltarusijos portalas tut.by. Esą tokių pinigams išgryninti skirtų firmų J.Čyžas per statytinius buvo įkūręs ir daugiau.

Verslininko J.Čyžo sulaikymas Baltarusijoje prilygo bombos sprogimui. Jis ilgai laikytas vienas artimiausių A.Lukašenkos žmonių ir režimo rėmėju.  

Sužinojęs, kad jo kontoroje jau vykdoma krata, J.Čyžas 220 kilometrų per valandą greičiu leidosi Lietuvos link. Iš pradžių jis lėkė link Vilniaus, po to pasuko link Bresto, tačiau nesugebėjo pergudrauti KGB agentų.

Verslininko J.Čyžo sulaikymas Baltarusijoje prilygo bombos sprogimui. Jis ilgai laikytas vienas artimiausių A.Lukašenkos žmonių ir režimo rėmėju.  

Europos Sąjunga jam ir jo visam verslui taikė sankcijas dėl to, kad jis pinigais rėmė režimą Baltarusijoje ir susidorojimą su opozicija.

Pats J.Čyžas kelis metus negalėjo įvažiuoti į ES dėl jam taikomų sankcijų. Tačiau pastaruoju metu jo verslui ir jam pačiam sankcijos nebuvo taikomos. Jis turėjo leidimą įvažiuoti į ES šalis.    

Baltarusijos KGB teigia, kad jokios pažintys ar artimi ryšiai su prezidentu čia nieko nelemia – J.Čyžas bandė išvežti kapitalą iš Baltarusijos, tai darė apgaulingu būdu, todėl yra sulaikytas ir šiuo metu tebelaikomas kameroje.

„Triple“ koncernas Baltarusijoje užsiėmė įvairia veikla. O J.Čyžui verslo sėkmę galėjo lemti ir tai, kad jis artimai bendravo ir dirbo su vyresniuoju A.Lukašenkos sūnumi. 

„Triple“ į nemalonę pateko dar praėjusių metų rugpjūtį, kai buvo sulaikytas koncerno generalinio direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Japrincevas. Jis įtariamas mokesčių vengimu, apgaulinga apskaita ir pan. J.Čyžas, supratęs, kad užsitraukė prezidento nemalonę, bandė kapitalą pervesti į Rusiją, tačiau nespėjo.  

„Triple“ Baltarusijoje pagarsėjo dar 1995 metais, kai gavo užsakymą remontuoti Minsko geležinkelio stotį. Vėliau koncernas privatizavo įvairias įmones, įsigijo futbolo klubą. Galiausiai J.Čyžo verslo imperija tapo didžiausia baltarusiškų degalų eksportuotoja. 

Iš „Triple“ priklausančių firmų dyzeliną pirkdavo ir smulkios Lietuvos degalinės. Tą yra patvirtinę ir Lietuviškų degalinių sąjungos vadovai. 

J.Čyžas nuolat patekdavo į turtingiausių baltarusių sąrašą. Dažnai jis būdavo tituluojamas sąrašo lyderiu. Tiesa, manoma, kad turtingiausias baltarusis iš tiesų yra pats prezidentas A.Lukašenka. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką