TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Turtingiausias visų laikų pasaulio žmogus – meksikietis Carlosas Slimas

Carlosas Slimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Carlosas Slimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kas yra turtingiausias visų laikų žmogus? Knygoje „Plutokratai: superturtingųjų iškilimas ir likusiųjų kritimas“, lyginant metines turtuolio pajamas su vidutinėmis jo tautiečių pajamomis, buvusi „Financial Times“ redaktoriaus pavaduotoja Chrystia Freeland nurodo turtingiausią visų laikų pasaulio žmogų. Tai – Carlosas Slimas, „The Guardian“ apžvelgia knygą apie pasaulio turtinguosius.

Turtingiausias pasaulyje – ne Markas Krasas, kurio turtas prilygo visam Romos imperijos iždui. Jo metinės pajamos, kaip plutokratui, buvo menkos ir prilygo 32 tūkst. romėnų metinėms pajamoms.

Turtingiausias pasaulyje nebuvo ir aukso amžiaus plėšikų baronas Andrew Carnegie, kurio pajamos apie 1901 metus prilygo 48 tūkst. amerikiečių metinėms pajamoms. Turtingiausias – net ir ne Johnas Rockefelleris, kurio pajamos prilygo 116 tūkst. amerikiečių metinėms pajamoms.

Minėtų žmonių turtai nublanksta, palyginti su Volstrito finansininkų, Silikono slėnio milijardierių ar Rusijos oligarchų lobiais.

Visus toli už nugaros palieka Carlosas Slimas – telekomunikacijų sektoriaus magnatas, kurio 53 mlrd. svarų siekiantis turtas prilygsta 400 tūkst. meksikiečių turtui.

Tarp turtingųjų ir vargšų visuomet egzistavo didelė atskirtis, tačiau per pastaruosius kelis dešimtmečius ji virto praraja.

Didžiausius turtus susirenka net ne 1 proc., o 0,1 proc. žmonių, kurie su panieka žvelgia net į tuos, kurie tesugeba per metus sukrapštyti kelis niekingus milijonus.

Mes esame tie, kurie skrydžių palydoves pažįsta geriau, nei savo žmonas, – sako milijardierius

Knygoje pateikiamas ir dar vienas šokiruojantis faktas – amerikietis įmonės vadovas prieš kelis dešimtmečius uždirbo maždaug 42 kartus daugiau, nei vidutinis darbuotojas, o dabar šis skirtumas pasiekė nepadorius 380 kartų. Be to, kuo turtingesnis esi, tuo mažesnę savo pajamų dalį sumoki valstybei.

Nepaisant pigios knygos išvaizdos, tai nėra tik žvilgsnis į turtingųjų gyvenimą. Knygoje analizuojamos tokio elito egzistavimo pasekmės.

Taigi kas yra tie žmonės? Dauguma jų – vyrai, aukojantys šeimą dėl karjeros ir lobių paieškų. Vienos įmonių vadovas yra pasakęs: „Mes esame tie, kurie skrydžių palydoves pažįsta geriau, nei savo žmonas.“

Jie dažniausiai – viduriniosios klasės atstovai, matematikai, kurie turtą ne paveldi, bet užsidirba. Jie gali pasigirti geriausių universitetų diplomais, pirmuosius milijonus jie taip pat susikrauna anksti. Nemaža dalis jų – tam tikra prasme atstumtieji. Pavyzdžiui, Rusijos oligarchai žydai, dažnai imigrantai.

Šiame turtingųjų klube dominuoja bankininkai, finansininkai, technologijų sektoriaus titanai. Klube yra ir juos aptarnaujančių odontologų, teisininkų. Vien dėl to, kad itin turtingiems žmonėms taikomi ir itin dideli šių paslaugų tarifai.

Tačiau jie nėra blogi žmonės. Daugelis jų nuoširdžiai tiki, kad jų gerovė lemia ir visuomenės gerovę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką