Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 21d. 14:19

Turtingiausios Florencijos šeimos – tos pačios jau 600 metų

Florencija
123rf.com nuotr. / Florencija

Šeimos, kurios 1427 metais Florencijoje buvo laikomos turtingiausiomis, neužleidžia šios pozicijos net ir praėjus 600 metų, rašo qz.com.

Šį įdomų faktą atskleidė dviejų ekonomistų tyrimas: Guglielmo Barone ir Sauro Mocetti lygino 1427 ir 2011 metų mokesčių mokėtojus Florencijoje. Jie vertino šeimų turtą anuomet ir žiūrėjo į tokią pačią pavardę turinčių šeimų turtus šiais laikais. Pasirodo, kad ir po 600 metų turtingiausių Florencijos šeimų pavardės nepasikeitė.

Tyrėjai pripažino, kad sieti šeimas tik pagal pavardes yra rizikinga, tačiau pabrėžė, kad įprastai pavardės yra būdingos regionams ir dažniausiai perduodamos. Pirmąsias vietas sąraše užimančios šeimos prieš 600 metų ir dabar užima pirmąsias vietas tarp didžiausių mokesčių mokėtojų.

Ekonomistus stebina faktas, kad turtus šeimoms pavyko išlaikyti šitiek daug laiko – per įvairias Florencijos apgultis, Napoleono kampaniją Italijoje, Benito Mussolini diktatūros metus, du pasaulinius karus.

Jų atstovai turi prestižinius darbus, tuo metu sąrašo pabaigoje esantieji dirba mažiau „garbingus“ darbus, uždirba mažiau už medianą.

Nenuostabu, kad šeimos turtą perduoda iš kartos į kartą, tačiau ekonomistus stebina faktas, kad turtus šeimoms pavyko išlaikyti šitiek daug laiko – per įvairias Florencijos apgultis, Napoleono kampaniją Italijoje, Benito Mussolini diktatūros metus, du pasaulinius karus.

1427 metais didžiausias pajamas gaunančios šeimos buvo batsiuviai, taip pat vilnos, šilko gildijų nariai, teisininkai, su akmeniu dirbantys asmenys.

Šeimų pavardės dėl privatumo nėra atskleidžiamos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką