Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 20d. 11:57

Turto ir pajamų deklaracijoms pateikti liko tuzinas dienų

Kompiuterio klaviatūra
123rf nuotr. / Kompiuterio klaviatūra

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, jog, remiantis preliminariais duomenimis, šiais metais mokesčių mokėtojai jau pateikė beveik 600 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) deklaracijų, elektroniniu būdu tai padarė beveik 10 proc. daugiau mokesčių mokėtojų nei praėjusiais metais.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad mokesčių administratorius sulaukė ir daugiau kaip 30 tūkst. turto deklaracijų, taip pat beveik  202 tūkst. prašymų skirti paramai iki 2 proc. ir 1 proc. politinėms partijoms sumokėtos GPM sumos.

„Lyginant su praėjusiais metais, gyventojai aktyviau teikia deklaracijas ir didesnė jų dalis tai daro paprastesniu, elektroniniu būdu. Didžiausias postūmis pastebimas teikiančių pajamų deklaracijas gretose, kur elektroninių deklaracijų skaičius perkopė 96 procentus“ – teigia VMI prie FM Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

VMI primena, kad iki šių metų gegužės 2 d. pajamas bei turtą privalo deklaruoti valstybės politikai, tarnautojai, Europos Parlamento nariai, kiti asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 straipsnyje, ir jų šeimos nariai. Deklaracijas privalo pateikti individualiai dirbantys gyventojai, t.y. tie, kurie VMI buvo įregistravę individualią veiklą pagal pažymą arba įsigiję verslo liudijimą – nesvarbu gavo jie pajamų, ar ne. Pajamas deklaruoti privalo ūkininkai ir jų partneriai.

Nuo šių metų turto ir pajamų deklaracijas pateikti privalo kredito įstaigų tarybų ir (ar) valdybų nariai, administracijų vadovai, pavaduotojai ir jų šeimų nariai, viešosios informacijos rengėjo ir (ar) skleidėjo tarybų ir (ar) valdybų nariai, vadovai, jų pavaduotojai, vyriausieji redaktoriai, jų pavaduotojai, redaktoriai, jų pavaduotojai ir jų šeimų nariai. Taip pat tie gyventojai, kurie politinės kampanijos dalyviui (-iams) per praėjusius metus paaukojo daugiau kaip 40 Lt.

„Gyventojai, norintys susigrąžinti GPM permoką bei tie, kuriems privalu pateikti deklaraciją, turi tai padaryti iki gegužės 2 d., todėl raginame suskubti ir nelaukti paskutinės deklaravimo dienos“ – teigia S. Aliukonytė-Šnirienė, ir pažymi, jog deklaruosiantys pajamas ir turtą, jiems kilusiais klausimais visuomet gali konsultuotis paskambinę į Mokesčių informacijos centrą (toliau – MIC) trumpuoju telefonu 1882. Taip pat išsamią informacija gyventojai gali rasti apsilankę VMI interneto svetainėje bei Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS). Trumpas konsultacijas VMI specialistai gyventojams teikia ir socialiniame tinklapyje „Facebook“ esančiame Elektroninio deklaravimo sistemos profilyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką