Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 8d. 15:19

TVF atstovas neigia kalbėjęs, kad Lietuvai reikės tarptautinės paramos (atnaujinta 19.39 val.)

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) prognozuoja, kad artimiausiu metu Lietuva prašys jo pagalbos.

TVF atstovų teigimu, dėl ekonomikos sunkmečio ir sugriežtintų paskolų ėmimo sąlygų Lietuvą gali ištikti Latvijos likimas, praneša Lietuvos radijas.

Vis dėlto Vyriausybė pabrėžia, jog šiuo metu Lietuvai nėra poreikio skolintis iš TVF ar panašių institucijų. Kaip rašoma išplatintame pranešime, įgyvendindama Vyriausybės programą ir antikrizinį planą Lietuva užtikrina reikiamą valstybės fiskalinį stabilumą.

Po gruodžio mėnesį vykusio TVF vizito Lietuvoje, fondo vadovai priėjo išvados, jog Lietuvai nėra poreikio skolintis. Anot TVF, Lietuvos valdžios institucijos ėmėsi ryžtingų ir tinkamų prevencijos priemonių išlaikyti reikalingą stabilumą.

Atnaujinta 19.39 val.: TVF misijos Centrinėje Europoje vadovas Christophas Rosenbergas paneigė pranešimus, neva jis sakęs, kad Lietuvai gali prireikti tarptautinės finansinės paramos.

„Aš kalbėjau su Ch.Rosenbergu ir jis teigia to nesakęs – tai yra naujienų agentūros „Bloomberg“ jo pasakytų žodžių interpretacija. Aš taip pat kalbėjau su TVF misijos Lietuvoje vadove Catriona Purfield (Katriona Perfild - BNS) – jie labai atsiprašo ir yra pasiruošę, reikalui esant, paneigti šį pranešimą“, – BNS sakė premjero patarėjas Mindaugas Majauskas.

Tai BNS patvirtino ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas.

Pasak „Bloomberg“, Ch.Rosenbergas pareiškė, kad Lietuva gali tapti kita po Latvijos Rytų Europos šalimi, kuriai prireiks tarptautinės paramos.

„Lietuvos padėtis yra sudėtingesnė nei Estijos“, – cituoja Ch.Rosenbergą „Bloomberg“. Pasak jo, esą Estija yra mažiausiai pažeidžiama iš visų Baltijos valstybių.

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį pareiškė, kad Vyriausybė kol kas neplanuoja skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo, tačiau ar finansinės paramos gali prireikti ateityje, jis neprognozuoja.

Centrinio banko vadovas Reinoldijus Šarkinas taip pat pareiškė, kad Lietuvai šiuo metu tikrai nereikia tarptautinės finansinės paramos. Tačiau jis neatmeta galimybės, kad ateityje, jei šalies ekonomikos augimas smarkiai smuktų ir biudžetas negautų pajamų, šaliai tektų skolintis.

Latvijai praėjusį mėnesį TVF suteikė 1,7 mlrd. eurų (5,9 mlrd. litų) paskolą, o bendra tarptautinė finansinė parama šaliai 2009-2011 metais sieks 7,5 mlrd. eurų (25,9 mlrd. litų).

TVF misijos vadovė Catriona Purfield pernai gruodį Vilniuje pareiškė, kad Lietuvai nėra būtinybės skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką