Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TVF: pasaulio ekonomikos nesklandumai neabejotinai paveiks ir Lietuvą

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvoje dar vieną tarptautinę misiją baigiantys Tarptautinio valiutos fondo (TVF) atstovai ir vėl akcentavo, kad Lietuva turėtų vykdyti griežtas fiskalines priemones. Taip pat pažymėta, kad lėtėjanti pasaulio ekonomika neabejotinai lems ir sulėtėsiančią Lietuvos ekonomiką. Be to, TVF pasisakė prieš minimalios mėnesio algos didinimą.

Pagrindiniai iššūkiai Lietuvai, TVF atstovų teigimu, išlieka fiskalinė politika, kuri padėtų kitąmet sumažinti deficitą iki 2,8 proc. (nuo 5,3 proc. planuojamų šiemet), finansinis stabilumas – atkreiptas dėmesys į bankus, kurie turėtų užtikrinti pakankamą savo kapitalą ir atidėjinius – pinigus, reikalingus galimiems nuostoliams kompensuoti. Tvaraus augimo didinimui esą būtina didinti užimtumą, gerinti verslo aplinką.

„Jų vertinimas tiek bendros ekonominės situacijos Lietuvoje, tiek už Lietuvos ekonomikos ribų atitinka ir mūsų vertinimus. Jeigu šių metų pirmą pusmetį mes visi džiaugėmės gražiais augimo skaičiais Lietuvoje ir neblogomis perspektyvomis, tai šiuo metu dėl situacijos euro zonoje, dėl situacijos tarptautinėse rinkose, pagrindinėse Lietuvos eksporto rinkose ir tarptautinėse finansų rinkose, turime augimo perspektyvas kitiems metams turime vertinti šiek tiek atsargiau“, – po susitikimo su TVF Europos departamento atstovu Jamesu Morsinku sakė premjeras A.Kubilius.

TVF misijos atstovai atkreipė dėmesį į 2011 metų pirmąjį pusmetį augusį šalies BVP – augimas sudarė kiek daugiau nei 6 proc. „Ekonominį atsigavimą nulėmė tiek gerėjanti padėtis tarptautinėse rinkose, tiek vidaus politikos veiksmai: stipri fiskalinė konsolidacija, pasitikėjimo bankais stiprinimas, konkurencingumo skatinimas“, – sakė J.Morsinkas.

TVF atstovai siūlo ir toliau išlaikyti griežtos taupymo politikos kursą: orientuotis į 2012 metų biudžeto deficitą, neperžengiantį 2,8 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) ribos, išsaugoti finansinį stabilumą, gerinti verslo aplinką, skatinti užimtumą. Taip pat turi būti dedamos pastangos valstybės skolą išlaikyti ne didesnę kaip 40 proc. BVP.

TVF misijos atstovai teigiamai vertina Vyriausybės veiksmus didinant valstybės valdomų įmonių skaidrumą, įteisinant fizinio asmens bankrotą, supaprastinant reikalavimus siekiantiems pradėti verslą, kovojant su šešėliu ir kontrabanda. Sveikintinas esą išėjimo į pensiją amžiaus pavėlinimas ir pabrėžta, kad reikalinga tolimesnė pensijų sistemos reforma.

Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad minimalios mėnesinės algos didinimas gali sumažinti naujų darbo vietų kūrimąsi bei padidinti biudžeto išlaidas.

TVF pažymėjo, kad greitai sulėtės ir Lietuvos ekonomika dėl blogėjančios ekonomikos visame pasaulyje – susilpnėjusi paklausa euro zonoje sumažins Lietuvos eksporto rodiklius.

Nebe pirmą kartą Lietuva buvo paraginta įvesti ir naujus mokesčius – nekilnojamojo turto mokestį ir apmokestinti automobilius.

TVF prognozuoja, kad Lietuvos BVP kitąmet augs 3,5 proc., o infliacija sudarys 3 proc. Tuo metu Finansų ministerija optimistiškesnė – kitiems metams ji kol kas prognozuoja 4,7 proc. Lietuvos ekonomikos augimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką