Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

TVF ragina Latviją aktyviau kovoti su finansiniais nusikaltimais

Darbą Rygoje baigusi Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misija paragino Latviją aktyviau įgyvendinti Pinigų plovimo prevencijos ekspertų komiteto prie Europos Tarybos („Moneyval“) rekomendacijas. TVF misijos darbo ataskaitoje teigiama, jog Latvijos pastangos užkirsti kelią finansiniams nusikaltimams kol kas nepakankamos, todėl Latvija rizikuoja patekti į taip vadinamą „pilkąjį sąrašą“.
Tarptautinis valiutos fondas
Tarptautinis valiutos fondas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Latvijoje įgyvendinamas finansų sektoriaus reformas TVF ekspertai įvertino kaip rizikingas, keliančias grėsmę pasitikėjimui juo bei jo veiklos stabilumui. Rekomenduota griežtinti rizikingus verslo modelius pasirinkusių bankų priežiūrą, įtartinų finansinių sandorių stebėjimo mechanizmus, pagerinti informavimo apie juos tvarką.

Be to, kaip teigiama TVF misijos ataskaitoje, Latvijos finansų sektoriaus reguliuotoja – Finansų ir kapitalo rinkos komisija – neteikia specifinių nurodymų dėl bankų verslo modelių perrientavimo, todėl bankų požiūriai į rizikų mažinimą skiriasi.

Latvijos valstybės kanceliarija pranešė, jog praėjusios savaitės pabaigoje Latvija pateikė techninę ataskaitą dėl „Moneyval“ rekomendacijų įgyvendinimo, o lapkritį privalės pateikti ataskaitą dėl jų įgyvendinimo efektyvumo, tai yra pranešti apie praktinį jų pritaikymą.

„Moneyval“ Latvijos ataskaitas planuoja svarstyti gruodį.

Pernai rugpjūtį „Moneyval“ paskelbė sustiprintą kontrolės režimą Latvijai, pagal kelis svarbius vertinimų kriterijus jai skyręs mažus arba vidutinius balus.

Komiteto išvadose teigta, kad priemonės, kurių Latvija ėmėsi dėl pinigų plovimo prevencijos, menkai efektyvios dviejose srityse – bandant nustatyti tikruosius naudos gavėjus ir užkertant kelią masinio naikinimo ginklų platinimo finansavimui.

„Moneyval“ ataskaitoje taip pat pabrėžta, kad atsižvelgiant į Latvijoje nustatytus trūkumus būtina plėsti kontrolės sistemas, turinčias padėti nustatyti galimą finansavimą masinio naikinimo ginklų platinimui. Tuo pačiu būtina stiprinti priežiūros institucijų išteklius, taip pat užtikrinti, kad kontrolė šioje srityje taptų prioritetu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius