Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tvirtėja Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimas

Premjeras Andrius Kubilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Premjeras Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras Andrius Kubilius penktadienį susitiko su Kinijos prekybos ministru Chen Demingu. Susitikimo metu buvo pasidžiaugta sėkmingai plėtojamais Lietuvos–Kinijos dvišaliais santykiais ekonomikos, transporto, prekybos, turizmo srityse. Pažymėta, kad pastaruoju metu didėja Kinijos susidomėjimas investicijomis į transporto bei logistikos centrus laisvose prekybos zonose.

Pasak premjero, Lietuva ypač suinteresuota plėtoti bendradarbiavimą su Kinija jūrų, geležinkelių ir oro transporto srityse. „Kinijos ekonominės ir politinės galios pasaulyje augimas bei Lietuvos narystė ES atveria naujas dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo įvairiausiose srityse galimybes. Lietuvą labai domina ir mums yra svarbios abipusės investicijos į tarpusavio santykių su Kinija gerinimą“, – pažymėjo A.Kubilius.

Pokalbio metu išskirtinį susidomėjimą abi šalys išreiškė dėl laisvų ekonominių zonų panaudojimo galimybių, bendrų energetinių projektų vystymo, logistikos klausimų sprendimo. Taip pat Lietuva yra suinteresuota sėkminga ir efektyvia Eurazijos transporto koridoriaus plėtra.

Kinijos ministras pastebėjo, kad kiekvienas kinas turizmo reikalais lankydamasis Japonijoje atveža jiems po 1000 dolerių. Reaguodamas į tai, premjeras A.Kubilius iš karto linksmai pasiūlė: „Tai, labai prašom pas mus“.

Pokalbio metu buvo pasikeista ir nuomonėmis apie šiandieninę ekonomikos padėtį pasaulyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką