Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tymo turgelio laukia remontas, ūkininkų – griežtesnė patikra ir didesni mokesčiai

Tymo turgelis šalia Užupio
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Tymo turgelis šalia Užupio
Šaltinis: 15min
0
A A

Tymo turgelis šalia Vilniaus Užupio jau turi naujus šeimininkus – operatoriaus atrankos konkursą laimėjo asociacija Tymo turgelis. Tiesa, asociacija nauja, bet jos nariai turgelyje tikrai nėra naujokai, čia prekiauja savo užaugintomis daržovėmis, vaisiais nuo pat turgaus įkūrimo. Turgavietę ketinama remontuoti, o joje prekiaujančius ūkininkus – griežčiau kontroliuoti, kad jie prekiautų tik tuo, ką užaugina patys.

Vilniaus savivaldybė išsirinko, kas administruos turgelį sostinės Tymo kvartale, Maironio ir Aukštaičių gatvių sankirtoje: sutartį miestas ketina pasirašyti su asociacija Tymo turgelis. Jos direktorė Genovaitė Sakalauskienė – šiame turgelyje tikrai ne naujokė. Ji savo užaugintomis daržovėmis, vaisiais prekiauja nuo pat šio turgelio įsteigimo.

„Patys jį ir steigėme, buvo tokia iniciatyvinė grupė. Kadangi prekiaujame nuo pat pradžių, žinome ir tų rūpesčius, kurie parduoda, ir pirkėjų lūkesčius, ko jie nori iš mūsų ir ko tikisi atėję į turgelį“, – kalbėjo moteris.

Kontrolė ir remontas

G.Sakalauskienė užtikrino, kad Tymo turgelio veikla nesikeis, tačiau ketinama griežčiau kontroliuoti pačius ūkininkus, esą jie nebegalės prekiauti kitų užauginta produkcija, o privalės pardavinėti tik savo natūraliai užaugintais produktais. „Tokios ir naujovės – griežtai kontroliuosim, važiuosim, tikrinsim, kad nebūtų neteisingai elgiamasi. Dėl turgelio rekonstrukcijos, šiais metais įsipareigojome investuoti 50 tūkst. Lt, tai galvojame pavasarį pradėti pirmuosius remontus, nes viskas yra apgriuvę, išpuvę, išlūžę“, – kalbėjo asociacijos vadovė.

Tokios ir naujovės – griežtai kontroliuosim, važiuosim, tikrinsim, kad nebūtų neteisingai elgiamasi, – kalbėjo G.Sakalauskienė.

Naujieji šeimininkai nusiteikę ir mokesčius prekiaujantiems ūkininkams didinti. Jie didės bent dvigubai, nes teks ir nuomą Vilniaus savivaldybei mokėti, ir turgelį remontuoti.

„Tikimės, kad tie, kurie visą laiką prekiavo, išliks“, – vylėsi G.Sakalauskienė.

Iki šiol prekyba Tymo turgelyje vykdavo ketvirtadieniais. Naujieji turgaus administratoriai sako galvojantys apie prekybą ir dar bent vieną dieną – šeštadienį arba sekmadienį. „Bus tikrai dar viena papildoma diena. Galbūt darysime pirkėjų apklausą, kad jie galėtų pasirinkti, kuri diena jiems patogesnė“, – sakė asociacijos Tymo turgelis direktorė.

Tymo turgelyje paprastai prekiaudavo apie 50 ūkininkų. Esą vasarą, rudenį jų būna daugiau, žiemą – kiek mažiau.

Prekyba tradiciniais gaminiais

Bus tikrai dar viena papildoma diena. Galbūt darysime pirkėjų apklausą, kad jie galėtų pasirinkti, kuri diena jiems patogesnė, – sakė G.Sakalauskienė.

Vilniaus savivaldybės paskelbto konkurso sąlygose teigiama, kad laimėtojas gaus teisę organizuoti prekybą Tymo kvartale įrengtose 58 medinių prekystalių prekybos vietose su stoginėmis ir šalia esančioje aikštelėje.

„Konkurso pagrindinis vertinimo kriterijus – didžiausias siūlomas mokėti paramos socialinės infrastruktūros plėtrai dydis metams, kuris mokamas į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Finansų departamento sąskaitą kiekvienais metais, o pavedimo kopija pristatoma į Verslo licencijavimo ir leidimų skyrių“, – apie tai, ko reikalaujama iš dalyvių, rašoma konkurso nuostatuose.

Laimėtojas privalės organizuoti prekybą tradiciniais gaminiais – nemasinės gamybos amatininkų dirbiniais, tautinio paveldo produktais, tautodailės ir dailiųjų amatų gaminiais, ūkininkų ir sodininkų gėrybėmis (vaisiais, daržovėmis, sodinukais), maisto produktais. Taip pat – vykdyti kontrolę, ar visi prekybininkai turi leidimus savo veiklai, sukurti interneto svetainę, rūpintis viešąja tvarka, tvarkyti teritoriją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką