Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: didžiausias bazinis darbo užmokestis – Klaipėdoje ir Vilniuje

Gyventojų pajamos
T.Urbelionio /BFL nuotr. / Gyventojų pajamos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tarptautinės vadybos ir konsultacijų bendrovės „Hay Group“ atliktas Lietuvos atlyginimų rinkos tyrimas rodo, kad didžiausias bazinis darbo užmokestis yra Klaipėdoje – 3 proc. didesnis nei rinkos vidurkis, Vilniuje – 1 proc. didesnis nei rinkos vidurkis, Kaune – 5 proc. mažesnis.

Bendrovės išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Panevėžyje ir Šiauliuose bazinis atlyginimas 18 proc. mažesnis negu rinkos vidurkis.

Šiuos bazinio darbo užmokesčio skirtumus lemia skirtingas pragyvenimo lygis miestuose ir regione dominuojantys verslo sektoriai, pavyzdžiui, aukštųjų technologijų, pirminių žaliavų, laivybos. Tyrimas taip pat atskleidžia, kad įmonės, kurios turi skyrius ar padalinius keliuose regionuose, taiko skirtingus bazinio užmokesčio koeficientus atsižvelgdamos į vietos pragyvenimo lygį.

Vilnius iš kitų Lietuvos miestų išsiskiria ne tik didesniais negu rinkos vidurkis baziniais atlyginimais, bet ir didesne įmonių koncentracija.

Pasak „Hay Group“ generalinės direktorės Baltijos šalims Nedos Songinaitės, kurdamos darbo užmokesčio politiką, įmonės turi atsižvelgti į regioninius ir konkretaus verslo sektoriaus ypatumus, pragyvenimo lygio skirtumus. Be to, joms tenka reaguoti ir konkurencinę kiekvienos pareigybės aplinką – kiek yra galimybių darbuotojams pereiti į konkurentų įmones.

„Šiuo metu nemažai mūsų šalies įmonių dėl darbininkų konkuruoja ne tik vidaus rinkoje, bet ir su užsienio verslo organizacijomis. Todėl norėdamos išlaikyti gerus žemiausios grandies darbuotojus, įmonės turi jiems pasiūlyti patrauklų atlyginimą. Tai ypač atsiskleidžia analizuojant tyrimo duomenis Klaipėdoje – uostamiesčio įmonės darbininkams moka iki 40 proc. didesnį bazinį atlyginimą nei bendras rinkos vidurkis. Tokį skirtumą lemia didelis darbuotojų poreikis uoste ir laivybos sektoriuje bei didelė darbininkiškų profesijų atstovų migracija į Švediją ir Norvegiją“, – sako N.Songinaitė.

Vilnius iš kitų Lietuvos miestų išsiskiria ne tik didesniais negu rinkos vidurkis baziniais atlyginimais, bet ir didesne įmonių koncentracija. Todėl aukštesni atlyginimai mokami ne tik norint kompensuoti aukštą pragyvenimo lygį, bet ir siekiant pritraukti bei išlaikyti geriausius specialistus.

„Hay Group“ ekspertai pastebi, kad norinti išlaikyti žemiausios grandies darbuotojus, svarbu jiems pasiūlyti gerą finansinį atlygį. Siekiant, kad kompanijose dirbtų ir joms būtų lojalūs specialistai bei vadovai, jiems turi būti suformuluotas geras atlygio paketas. Aukštesnės kvalifikacijos darbuotojams svarbu ne tik atlyginimas, bet ir karjeros galimybės, statusas organizacijoje, papildomos nepiniginės naudos, pavyzdžiui, automobilis. „Atliktas tyrimas rodo, kad kuo darbuotojo pozicija yra aukštesnė, tuo mažesni regioniniai skirtumai tarp įvairių miestų, nes darbuotojai gali vykti dirbti į kitą miestą, pavyzdžiui, keliauti į darbo vietą iš Kauno į Vilnių ir panašiai“, – sako N.Songinaitė.

Bendrovės 2010 metais atliktame tyrime dalyvavo 214 Lietuvos įmonių iš įvairių veiklos sektorių ir buvo išanalizuoti daugiau nei 59 tūkst. darbuotojų atlyginimai. Tyrime buvo analizuojami atlyginimų pokyčiai, įvykę per laikotarpį nuo 2009 m. gegužės 1 d. iki 2010 m. gegužės 1 d.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką