Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: tėvams būna sudėtinga kalbėtis apie pinigus su vaikais

Vaikai
Photos.com nuotr. / Vaikai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kalbėtis su savo atžalomis apie pinigus tėvai pradeda gana anksti. Tačiau aiškinti apie finansus vyresnio amžiaus vaikams jiems kartais būna sudėtinga, nes trūksta žinių, rodo finansinio raštingumo tyrimo rezultatai.

Maždaug pusė tyrime dalyvavusių tėvų teigia, kad jų mažamečiai (5–7 metų) vaikai jau supranta, kas yra pinigai, tačiau aštuoni tėvai iš dešimties mano, kad jų atžaloms būtų naudinga apie šiuos dalykus sužinoti daugiau.

Kaip rodo finansinio raštingumo tyrimo rezultatai, kalbėtis apie pinigus su vaikais tėvai pradeda gana anksti. Šeši iš dešimties 5–7 metų amžiaus vaikų tėvų teigia, kad su savo atžala pinigų tema pirmą kartą kalbėjo, kai ji buvo ketverių ar penkerių. Šeimose, kuriose auga 5–7 metų amžiaus vaikai, dažniausiai kelis kartus per mėnesį su jais kalbama įvairiomis pinigų temomis.

„Kuo labiau tėvai suvokia vaikų išmanymo apie pinigus naudą – tuo jie patys dažniau ta tema kalbasi su jais. Taip pat kuo dažniau tėvai vaikus kalbina piniginėmis temomis – tuo, pasak tėvų, mažieji geriau supranta įvairius piniginius dalykus“, – sakė „Danske“ banko socialinės veiklos ir edukacinių projektų vadovė Gerimanta Stankutė.

Jos teigimu, patys vaikai pasyviau domisi pinigais. Maždaug du iš dešimties mažylių nuolat arba dažnai klausinėja tėvų apie finansus, todėl būtent jie ir turi imtis iniciatyvos pradėti tokius pokalbius.

Sunkiau su vyresniais

Tyrimo duomenimis, beveik kas antram tėvui sudėtinga arba iš dalies sudėtinga kalbėtis su vaikais apie pinigus. Kaip sakė G.Stankutė, mažesniems vaikams paaiškinti apie pinigus, finansus yra lengviau, tam nereikia jokių specialių žinių. Tačiau kalbėtis apie pinigus su 8–9 metų amžiaus atžalomis yra kiek sudėtingiau.

Dėl šios priežasties, pagalbos šviečiant vaikus pinigų srityje tėvai tikisi iš mokyklų. „Tėvai prisiima didžiąją dalį atsakomybės už vaikų finansinį švietimą. Tačiau beveik visi tėvai mano, kad mokykla taip pat turėtų apsiimti mokyti vaikus pagrindinių dalykų apie pinigus“, – dėstė pašnekovė.

Vis dėlto, dauguma 5–9 metų vaikus auginančių tėvų supranta, kad didžiausia atsakomybė už vaikų finansinį išprusimą tenka jiems patiems, todėl vidutiniškai šeši iš dešimties iš tėvų norėtų gauti papildomos pagalbinės informacijos internete. Vidutiniškai po vieną iš dešimties tėvų pageidautų papildomos informacijos bibliotekose bei bankų skyriuose.

Finansinio raštingumo tyrimą „Danske“ banko užsakymu atliko „SIC Gallup Media“. Jo metu buvo apklausta daugiau nei 600 tėvų, auginančių 5–9 metų vaikus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką