Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 16d. 10:20

Tyrimas: turtą draudžia tik kas penktas šalies gyventojas

Piniginė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Jei namų ūkiai turėtų pakankamai lėšų apsidrausti nuo vagysčių, 18 proc. namų ūkių apdraustų savo turtą iki 10 tūkst. Lt sumai.

Tik kas penktas gyventojas draudžia savo turtą, rodo draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ užsakymu birželio mėnesį atliktos reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenys. 74 proc. namų ūkių nėra apdrausti.

„Dabartinė ekonominė situacija didina rizikingumą šalyje – liepą ir rugpjūtį dėl atostogų sezono daugėja vagysčių. Be to, vasarą dėl gausių liūčių ir audrų didėja turto užliejimo ar gaisro tikimybė. Nesidraudžiantys žmonės rizikuoja savo finansine gerove – nelaimės atveju jiems tektų savomis lėšomis atkurti prarastą turtą ar kompensuoti kitiems padarytą žalą. Tai ypač aktualu dabar, kai daugelyje sektorių mažėja darbo atlygis ir dėl augančio nedarbo žmonės tampa labiau finansiškai pažeidžiami“, – išplatintame pranešime cituojamas „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Ričardas Morkvėnas.

Pasak jo, tyrimas atskleidė, kad labiausiai riziką įvertina ir savo turtą drausti lyra linkę didžiausias pajamas vienam šeimos nariui gaunantys žmonės. Tuo tarpu tie, kurių šeimos pajamos yra mažos, draudimui neskiria lėšų arba nemato poreikio draustis, nors jiems nelaimės atveju finansinė našta būtų sunkiausiai pakeliama.

Du trečdaliai gyventojų, kurie draudžia savo turtą, apdraudžia tik nekilnojamąjį turtą, t. y. būsto sienas. Tai daugumą besidraudžiančiųjų įpareigojo bankai imant būsto kreditus. Tuo tarpu kilnojamąjį turtą, t. y. daiktus, draudžia tik du iš penkių savo būstą apdraudusių žmonių. Vadinasi, trims iš penkių žmonių gaisro, vagystės ar užliejimo atveju visą kilnojamąjį turtą – buitinę ir vaizdo techniką, baldus bei kitus vertingus daiktus – tektų atkurti savomis lėšomis.

„Šalyje žymiai mažėjant perkamajai galiai, mažėja išduodamų paskolų ir vartojamųjų kreditų, todėl praradus turtą, jį atkurti tampa vis sudėtingiau. Būsto ir jame esančio kilnojamojo turto draudimas yra viena iš ekonomiškiausių savo saugumo užtikrinimo priemonių, nes vidutinė įmoka siekia 130 Lt, o vidutinė išmoka sudaro daugiau nei 3000 Lt“, – sako Ričardas Morkvėnas.

Tyrimo duomenimis, jei namų ūkiai turėtų pakankamai lėšų apsidrausti nuo vagysčių, 18 proc. namų ūkių apdraustų savo turtą iki 10 tūkst. Lt sumai, 27 proc. apdraustų 10–30 tūkst. Lt sumai, 13 proc. draustųsi 30–50 tūkst. Lt sumai, o 16 proc. didesnei nei 50 tūkst. Lt sumai. Didesnei sumai savo kilnojamąjį turtą linkę drausti 30-49 m. žmonės bei turintys didžiausias šeimos pajamas. 

Temos: 1 Tyrimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką