Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: žmonėms rūpi renovacijos kaina ir valstybės parama

Daugiabučių renovacija
Daugiabučių renovacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio mėnesio gyventojų apklausos duomenys atskleidė, kad būsto renovacija besidomintiems žmonėms labiausiai rūpi finansiniai aspektai: kiek kainuotų atnaujinti daugiabutį ir kokią paramą teikia valstybė.

Pagrindiniai kriterijai, kurie žmones skatina pasinaudoti Daugiabučių atnaujinimo programa, taip pat susiję su finansais. Daugiau kaip pusė (51%) renovuotinų daugiabučių gyventojų pasinaudoti atnaujinimo programa skatina asmeninė finansinė situacija, 41proc. – valstybės paramos dydis, 26 proc. – paskolos įmokos dydis.

Daugiau kaip pusė (51%) renovuotinų daugiabučių gyventojų pasinaudoti atnaujinimo programa skatina asmeninė finansinė situacija, 41proc. – valstybės paramos dydis, 26 proc. – paskolos įmokos dydis.

„Bendraudami su renovuotinų daugiabučių gyventojais galime patvirtinti šio tyrimo duomenis, kad jautriausi yra finansiniaiklausimai. Todėl ir yra sukurtas finansinis mechanizmas, pagal kurį iki 2013 m. pabaigos valstybė kompensuoja visas atnaujinimo projekto parengimo, statybos techninės priežiūros ir projekto įgyvendinimo administravimo išlaidas;suteikia lengvatinius kreditus su 3 proc. nekintančiomis palūkanomis. Be to, apmoka30 proc. statybos darbų išlaidų. Ožmonėms, turintiems teisę į būsto šildymo išlaidų kompensavimą, renovacija visiškai nieko nekainuos – visas išlaidas padengs valstybė, žmonėms beliks mėgautis geresne būsto kokybe“, - finansinio modelio „Jessica“ suteikiamas galimybes aiškino Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros direktorius Valentinas Petkūnas.

Tyrimo duomenimis, keturis iš dešimties (38%) šalies gyventojų pasinaudoti Daugiabučių atnaujinimo programa skatina galima ekonominė nauda po daugiabučio renovavimo – sumažėjusios išlaidos šildymui. Beveik du iš dešimties gyventojų skatina aiškios ir pastovios taisyklės renovuojant daugiabutį, o 14 proc. tiki didesne nekilnojamojo turto verte po daugiabučio atnaujinimo ir tai skatina juos dalyvauti renovacijos programoje. Žmones motyvuoja sąžiningai atliekami atnaujinimo darbai, po renovacijos gražesnė pastato išvaizda, nepasitenkinimas esama namo būkle.

Net trys ketvirtadaliai šalies gyventojų mano, kad renovacijos procesas yra neišvengiamas ir anksčiau ar vėliau turi būti pradėtas. Tačiau tyrimas atskleidė, kad dėl proceso neišvengiamumo didėjagyventojų noras atsakomybę perkelti nuo būsto savininko pečių kitoms institucijoms.

Daugiabučių atnaujinimo programa labiausiai domisi dirbantys asmenys, Kauno miesto, Vilniaus ir Marijampolės apskričių gyventojai. Pagrindinė renovuotinų namų gyventojų priežastis, kodėl jie nesutiktųatnaujinti savo būsto, yra prasta asmeninė finansinė padėtis – tokią priežastį nurodė 54 proc. respondentų, daugiausiai turintys žemesnį nei vidurinį išsilavinimą, nedirbantys, gyvenantys ne didžiuosiuose miestuose bei kaimo vietovėse.

Bendrovė „Socialinės informacijos centras“ Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros užsakymu atlikto tyrimo metu apklausė 1014 Lietuvos gyventojų nuo 15 iki 74 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Tyrimas Renovacija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką