TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

UAB ,,EMP recycling“ kovos su krize sėkmė įvertinta tarptautiniu apdovanojimu

Vokietijos ūkio apdovanojimas
,,EMP recycling“ nuotr. / Vokietijos ūkio apdovanojimas
Šaltinis: 15min
0
A A

UAB ,,EMP Recycling“ tapo 2010 metų Vokietijos ūkio apdovanojimų Lietuvoje ,,Už sėkmę krizės metu“ prizo laimėtoja. Apdovanojimas skirtas už stiprius ekonominius ryšius su Vokietijos įmonėmis bei aktyvią bei efektyvią kovą su krize.

Paraiškas laimėjimui gauti buvo pateikusi 21 Lietuvos įmonė. Laimėtoją (po apsilankymo penkiose atrinktose įmonėse ) išrinko vertinimo komisija, kurią sudarė atstovai iš Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų, Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje, Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos, Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje, Pramonės ir prekybos rūmų Vilniuje, Germany Trade und Invest, taip pat spaudos ir rėmėjų atstovai.

EMP ir Vokietijos įmonių bendradarbiavimas ypač sustiprėjo 2009 metais ir šiuo EMP pagamintos spalvotųjų ir tauriųjų metalų antrinės žaliavos eksportuojamos į tris Vokietijos įmones ir tai sudaro net 61,07 % visos EMP eksporto apyvartos. Pasak EMP Generalinio direktoriaus pavaduotojo finansams Algio Petruškos, ypač svarbus bendradarbiavimas su Vokietijos partneriais Duesmann & Hensel Recycling GmbH – jie, nepaisant siaučiančios pasaulinės finansų krizės, sutiko avansuoti tauriųjų metalų atliekų pirkimus ir tokiu būdu pakeitė stringantį bankų finansavimą, o šiais metais, partnerystei tęsiantis, Duesman finansavo trijų EMP veiklai gyvybiškai reikalingų analizavimo prietaisų įsigijimą.

Svarbus bendradarbiavimas ir su kitomis įmonėmis – 2009 metais Vokietijos įmonė RCN Chemie GmbH perdirbo 6,3 t šaldytuvų tvarkymo metu susidariusių pavojingų freono atliekų, be to, nemažos dalies EMP atliekų perdirbimo įrengimų tiekėjos taip pat yra Vokietijos įmonės.

EMP laimėtoja tapo dar ir todėl, kad taiko efektyvias ir kovoje su krize pasiteisinusias priemones: atrinktos pelningiausios, į eksportą nukreiptos veiklos, optimizuotas darbuotojų skaičius, pertvarkyta logistika, nuolat vedamos derybos su kreditoriais dėl sąlygų pagerinimo, darbuotojai perkvalifikuojami, o šiuo metu jau ir susigrąžinami tie, kurių įmonė buvo priversta atsisakyti prasidėjus krizei. Po nuostolingų 2009 metų, 2010–aisiais įmonė planuoja 0,2 mln. Lt grynąjį pelną.

Apdovanojimo įteikimo ceremonija vyko Vilniuje. Dalyvaujant LR Užsienio reikalų viceministrei p. Astai Skaisgirytei Liauškienei, prizą įteikė Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadorius Lietuvoje ir Vokietijos ūkio apdovanojimų globėjas Hansas Peteris Annenas bei Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų Lietuvoje prezidentas Werner Schilli.

Apdovanojimui buvo skirtas 5000 EUR piniginis čekis. EMP taip pat suteikta nemokama narystė Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmuose vieneriems metams, bei čekis skrydžiui į Vokietiją naujų verslo partnerių paieškai ar dalyvavimui parodoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką