Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

UAB „Mars Lietuva“ pajamos 2009 m. augo 5,5 proc. iki 467,96 mln. litų

Pinigai
Algirdo Kubaičio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Viena iš didžiausių maisto pramonės įmonių Lietuvoje – UAB „Mars Lietuva“ 2009 m. pardavė produkcijos už 467,96 mln. litų arba apytiksliai 5,5 proc. daugiau nei atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu. Reikšmingai augo ir pajamos už bendrovėje pagamintą produkciją: jos siekė 391 mln. litų.

Viena iš didžiausių maisto pramonės įmonių Lietuvoje, bei viena iš didžiausių įmonių Vakarų Lietuvos regione, UAB „Mars Lietuva“ sugebėjo sėkmingai atsispirti visuotinėms rinkos nuosmukio tendencijoms. Bendrovės pardavimo pajamos per 2009 m. sudarė 467,96 mln. litų, arba 5,5 proc. daugiau nei atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, kuomet pardavimo pajamos siekė 443,3 mln. litų, teigiama bendrovės pranešime.

Būdama viena iš didžiausių gamintojų maisto pramonės segmente, UAB „Mars Lietuva“ praėjusiais metais pagamino virš 80 000 tonų produkcijos (3 proc. mažiau nei 2008–aisiais), kuri vertine išraiška daugiau nei 10 proc. pranoko pajamas gautas už 2008 m. bendrovėje pagamintą produkciją, ir siekė 391 mln. litų. Pardavimo vertę augino daugiau nei 14 proc. kilusios produktų kainos svarbiausiose eksporto rinkose, bei didesnės pridėtinės vertės, naujų produktų gamybos įsisavinimas. UAB „Mars Lietuva“ eksportuoja didžiąją dalį savo pagamintos produkcijos: Baltijos šalyse parduota tik 0.5 proc. 2009 m. gamykloje Lietuvoje pagamintų produktų. Daugiau nei 95 proc. produktų eksportuojama į 20 ES šalių, likusieji – į NVS šalis, Norvegiją bei Šveicariją. 2009 m. beveik keturis kartus išaugo eksportas į Prancūziją, dvigubai į Daniją tuo tarpu svarbiausia eksporto rinka, kuriai teko per 50 proc. eksporto apimčių, liko Jungtinė Karalystė.

UAB „Mars Lietuva“ gamina maistą gyvūnams augintiniams, taip pat Lietuvoje parduoda iš kitų „Mars“ korporacijos gamyklų įvežamus gyvūnams augintiniams skirtus produktus, šokoladinius saldumynus, ryžius bei padažus. UAB „Mars Lietuva“ dirba 874 nuolatiniai darbuotojai.

„Džiaugiamės su kaupu įgyvendinę savo 2009 m. keltus planus, toliau didinę gamybos efektyvumą, klientų pasitenkinimo bei kokybės rodiklius. Ypač džiaugiamės tuo, kad praėjusiais metais gamykloje neturėjome nė vieno darbo saugos incidento. Bendrovės veikla praėjusiais metais buvo pelninga, o tai leidžia optimistiškai žvelgti ir į 2010–uosius,– sakė UAB „Mars Lietuva“ generalinė direktorė Aušra Žemaitienė. – „Praėjusiais metais sėkmingai išlaikėme ne tik gamybos bei pardavimo apimtis, bet ir toliau investavome į esamų linijų modernizavimo, automatizavimo, energijos resursų taupymo, darbo aplinkos gerinimo projektus, taip pat naujų įrenginių, kurie, gamykloje bus įdiegti šiemet, įsigijimą. Investicijos į ilgalaikį materialųjį turtą 2009 metais iš viso sudarė 16, 6 mln. Lt.“.

informacija
MARS LIETUVA, UAB
Vadovas: Aušra Žemaitienė Darbuotojų sk.: 814 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką