Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

UAB „Palink“ akcininkė REWE skundžia Latviją Europos Komisijai

Parduotuvė „Iki“
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Parduotuvė „Iki“
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau dvi savaites Latvijos bendrovė SIA „Palink“ kovoja su prievartiniu nusavinimu. 2012 m. sausio 5 d. Rygos Kurzemės rajono teismas paskelbė mažmeninės prekybos įmonę nemokia dėl kitame teisme ginčijamo 30 tūkst. eurų vertės ieškinio.

SIA „Palink“ priklauso Lietuvos įmonei UAB „Palink“, kurios didžiausia akcininkė yra Vokietijos kompanija „REWE Group“. Pasak jos, dabartinis Latvijos nemokumo įstatymas pažeidžia Europos Sąjungos teisės aktus taip pat ir Europos pagrindinių teisių chartiją. Susidariusi padėtis kelia grėsmę sėkmingai įmonei netekti turto per artimiausias kelias dienas ar savaites.

Gresiantis SIA „Palink“ turto sunaikinimas kelia pavojų ne tik jau padarytoms 123 mln. eurų investicijoms Latvijoje, bet ir daugiau nei 1200 sukurtų darbo vietų. Jau šiuo metu dėl nemokumo procedūros atsiradę veiklos sutrikdymai gali pastebimai sumažinti Latvijos „IKI“ ir „Cento“ parduotuvių apyvartą.

Kompanija „REWE Group“ yra pasiryžusi imtis visų teisinių priemonių ir net kreiptis į Europos teisingumo teismą. Vakar (sausio 19 d.) įmonė įteikė oficialų skundą Europos Komisijai dėl Latvijos nemokumo įstatymo, taip pat dėl nemokumo procedūros Rygos Kurzemės rajono teisme.

Šiuo skundu siekiama inicijuoti Europos teisės aktų pažeidimų nagrinėjimo procedūrą prieš Latviją. Jei Europos teisingumo teismas pripažins, jog buvo pažeisti Europos Sąjungos teisės aktai, ir susidariusi neteisėta situacija nebus pakeista, valstybei gresia didelės finansinės baudos.

informacija
IKI BAZĖ, UAB PALINK
Vadovas: Gerard, Gabriel, Georges Rog Darbuotojų sk.: 6982 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
IKI BAZĖ, UAB PALINK
Vadovas: Gerard, Gabriel, Georges Rog Darbuotojų sk.: 6982 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką