Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 5d. 09:54

Ūkininkai ir perdirbėjai nesutaria dėl naujų taisyklių

Pieno gamintojų protesto akcija.
Arūno Švelnos/BFL nuotr. / Pieno gamintojų protesto akcija.

Nuo sausio 1 dienos įsigaliojus naujoms pieno pirkimo taisyklėms, ūkininkai ir perdirbėjai nesutaria, kas turi valdyti fondą, formuojamą atskaičius nuobaudas už nekokybišką pieną.

Pagal naujas taisykles, jei ūkininkas tiekia nekokybišką pieną, kaina už blogą produkciją žemdirbiui bus mažinama. Gamintojai reikalauja, kad atsiradusį kainos skirtumą tarp vidutinės ir sumažintos kainos gamyklos pervestų į specialų fondą, skirtą pieno kokybei gerinti, rašo „Verslo žinios“.

„Norime, kad pinigai, kurie nuskaitomi už blogesnės kokybės pieną, neliktų perdirbėjams, bet patektų į specialų fondą, iš kurio lėšos būtų skiriamos pieno kokybei gerinti“, – savo poziciją aiškino kooperatyvo „Pieno gėlė“ valdybos pirmininkas, Pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas Andrejus Stančikas.

Ji nuogąstauja, kad jei pinigai liktų įmonių sąskaitose, tai galėtų būti priežastis dirbtinai mažinti supirkimo kainas.

Ūkininkas skaičiuoja, kad ankstesniais metais nuoskaitos sudarydavo apie 5 mln. litų per metus, o įsigaliojus naujoms taisyklėms suma išaugs iki 7–8 mln. litų.
Perdirbėjai nesutinka ir už gerą, ir už nekokybišką pieną mokėti tiek pat, nes gamyba tampa nuostolinga.

„Pirkdami pieną, tarkime, užterštą somatinėmis ląstelėmis, iš jo galime pagaminti mažiau produktų ir, jei už nekokybišką pieną reikės mokėti kaip už gerą, nesvarbu, ar dalis tų lėšų atiteks ūkininkams, o kita dalis – fondui, patirsime nuostolių“, – dėstė „Rokiškio sūrio“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.
 

Temos: 1 Ūkininkas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką