Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkio ministerija ir „Barclays“ pasirašė ketinimų protokolą

Ūkio ministras Dainius Kreivys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Ūkio ministras Dainius Kreivys
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Jungtinės Karalystės bankas „Barclays“ ir Ūkio ministerija pasirašė ketinimų protokolą dėl informacinių technologijų centro steigimo Lietuvoje.

Ketinimų protokolą pasirašęs ūkio ministras Dainius Kreivys sako, kad Lietuvos tikslas – tapti Baltijos jūros regiono paslaugų centru. Ketinimų protokolas su „Barclays“ yra pirmasis žingsnis į šį tikslą. „Sieksime, kad 2015 metais trečdalį mūsų eksporto sudarytų būtent paslaugų eksportas. Turime eksportuoti ne pigias prekes, o žinias. Priklausome vienam inovatyviausių regionų pasaulyje. Kad taptume reikšminga jos dalimi, dabartinę žemos pridėtinės vertės ekonomiką keisime aukštos pridėtinės vertės produktais bei inovacijomis“, – išplatintame pranešime cituojamas D.Kreivys.

„Barclays“ svarsto galimybę Vilniuje atidaryti IT centrą, kuris aptarnautų banko mažmeninės ir verslo bankininkystės veiklą. 29 pasaulio šalyse veikiantis bankas turi daugiau nei 49 milijonus privačių ir verslo klientų. „Barclays“ atstovų teigimu, Vilnius yra patraukli vieta tokiam centrui, nes čia didelė aukštos kvalifikacijos technologijų specialistų koncentracija, taip pat dėl pasaulinio lygio infrastruktūros.

Ketinimų protokolą pasirašęs „Barclays“ banko tarptautinės mažmeninės ir komercinės bankininkystės technologijų vadovas Jimas Ditmore'as sako, kad bankui reikia infrastruktūros, kuri ištisą parą, septynias dienas per savaitę teiktų paslaugas pasauliniam tinklui: „Mes jau įkūrėme IT centrus strateginėse vietose Jungtinėje Karalystėje, Indijoje ir Singapūre. Ketvirtasis centras papildys jau egzistuojantį tinklą.”

Jei Vyriausybė ir „Barclays“ pasirašys investicijų sutartį, IT centre planuojama sukurti bent 250 darbo vietų, daugumos darbuotojų ieškoma Lietuvoje. Darbuotojų atranką atlieka „Strategic Staffing Solutions International“.

Planuojama, kad su „Barclays“ suderinus visas detales galutinis sutartis dėl investicijų būtų pasirašyta iki vasaros pabaigos. 

D.Kreivio teigimu, derybose dalyvauja ir Užsienio reikalų ministerijos bei Lietuvos ekonominės plėtros agentūros atstovų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką