Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkio ministerija pristatė geros praktikos pereinant prie euro logotipą

Spaudos konferencija Ūkio ministerijoje
Spaudos konferencija Ūkio ministerijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį ūkio ministras Evaldas Gustas spaudos konferencijoje oficialiai pristatytė Geros verslo praktikos įvedant eurą memorandumo logotipą ir rengiamą jo naudojimo tvarką.

Memorandumo tikslas – kuriant abipusiu pasitikėjimu grindžiamą aplinką, apsaugoti Lietuvos vartotojų interesus įvedant eurą ir užtikrinti sąžiningą paslaugų ir prekių kainų perskaičiavimą. Laisvanoriško prisijungimo prie memorandumo ir logotipo naudojimo tvarka, vadovaujantis Nacionalinio euro įvedimo planu, turi būti patvirtinta iki birželio 1 d.

Pasak ūkio ministro E.Gusto, į prisijungimą prie memorandumo reikėtų žiūrėti ne kaip į papildomo suvaržymo savanorišką prisiėmimą, o kaip į galimybę verslui, ypač smulkiajam, tapti labiau matomu, žinomu, atpažįstamu. „Prisijungusieji turės galimybę tapti labiau matomais ir pasinaudoti nemokama rinkodaros priemone – logotipu, kuriuo įgis teisę naudotis visi, prisijungę prie memorandumo“, – sakė ūkio ministras spaudos konferencijos metu.

Logotipas
Logotipas

Pasak Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdančiojo direktoriaus Lauryno Vilimo, dalis prekybos įmonių asociacijos narių jau turi perėjimo prie euro patirties kitose šalyse, t. y. Latvijoje ir Estijoje.

„Remdamasis partnerių minėtose šalyse patirtimi, galiu pasakyti, kad parduotuvė tikrai bus ta vieta, kur žmonės lankydamiesi spręs, kaip sklandžiai valstybei, verslui pavyko įgyvendinti šį projektą. Bus vertinamas ne tik verslas, bet ir valstybės, savivaldybės ir kontroliuojančios institucijos“, – sakė L.Vilimas.

Ūkio ministras atkreipė dėmesį, kad po to, kai liepos mėn. pabaigoje Europos Sąjungos Taryba priims sprendimą dėl Lietuvos priėmimo į Euro zoną, bus suorganizuotas memorandumo pasirašymo renginys, kuris oficialiai pažymės prisijungimo prie memorandumo proceso pradžią.

Ūkio subjektai ir juos jungiančios asociacijos bei kitos organizacijos, nedalyvausiantys oficialiame memorandumo pasirašymo renginyje, prisijungti prie jo galės ir vėliau, iki šių metų pabaigos.

Užpildytą paraišką bus galima pateikti tiesiogiai prisijungimą prie memorandumo administruojančiam organizatoriui arba Ūkio ministerijai, savivaldybės administracijai ar seniūnijoms, viešosioms įstaigoms („Versli Lietuva“, verslo inkubatoriams, verslo informaciniams centrams, turizmo ir verslo informaciniams centrams), nevyriausybinių organizacijų atstovams.

Pagal nustatytą tvarką, patikrinus paraiškoje pateiktus duomenis, subjektas bus įtrauktas į prisijungusių prie memorandumo sąrašą. Visi prisijungę prie memorandumo, įgis teisę naudotis specialiai šiam tikslui sukurtu logotipu, ir juo galės pažymėti prekybos ir paslaugų teikimo vietas, naudoti jį prekių ir paslaugų reklamoje, visuomenės informavimo priemonėse, viešuose renginiuose ir oficialiuose dokumentuose. Tokiu būdu vartotojai bus informuojami, kad subjektas laikosi memorandume nustatytų principų.

Per konferenciją, buvo atkreiptas dėmesys, kad prisijungę prie memorandumo praras teisę naudoti logotipą, jei bus nesąžiningi ir pažeis teisės aktuose nustatytus prekių ir paslaugų kainų nurodymo, perskaičiavimo ir apvalinimo reikalavimus ir jiems už tai, teisės aktų nustatyta tvarka, bus paskirta bauda. Šie subjektai neteks teisės naudotis memorandumo logotipu, bus įtraukti į vadinamąjį „juodąjį sąrašą“ ir privalės nedelsdami pašalinti logotipą iš prekybos ir paslaugų teikimo vietos, reklamos ar dokumentų. Memorandumo pažeidėjas nedelsiant bus paviešintas, o tai neabejotinai neigiamai paveiks tokio verslininko reputaciją.

Lietuvos statistikos departamentas vykdys sistemingą ir nuoseklią 100 pagrindinių prekių ir paslaugų krepšelio kainų stebėseną. Kainų stebėsena bus vykdoma 18 Lietuvos miestų, 1 800 prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Duomenys apie kainų pokyčius bus skelbiami visuomenei kiekvieno mėnesio pradžioje už praėjusį mėnesį. Pirmasis pranešimas apie visų 100 pagrindinių prekių ir paslaugų krepšelio kainų stebėseną visuomenei apie bus paskelbtas spalio mėn. (už rugsėjo mėn.).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką