TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkio ministerija siekia kuo greitesnio įmonių lėšų grąžinimo iš banko „Snoras“

Rimantas Žylius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rimantas Žylius
Šaltinis: 15min
0
A A

Bankui „Snoras“ tapus nemokiam, jam keliama bankroto byla. „Dabar jau yra aišku, kokie bus sekantys veiksmai dėl banko „Snoras“. Indėlininkai atgaus apdraustą pinigų sumą, o lėšos, viršijančios draudiminę išmoką, bus sugrąžintos pagal kreditorių eilę ta dalimi, kuri liks, pardavus banko „Snoras“ turtą“, – sako ūkio ministras Rimantas Žylius.

Lietuvos banko teigimu, banko „Snoras“ turtas yra mažesnis nei banko įsipareigojimai, todėl dalis banko kreditorių gali neatgauti visų savo lėšų.

Ūkio ministerija dirbs su Finansų ministerija siekiant, kad banke „Snoras“ apdraustos įmonių lėšos būtų joms prieinamos kuo greičiau.

Kreditavimas įmonėms yra gyvybiškai svarbus. Todėl Ūkio ministerija su Invega ir Finansų ministerija, bendradarbiaudamos su komerciniais bankais, ieško galimybių kaip galima greičiau perkredituoti įmonių lėšas kituose komerciniuose bankuose.

Rekomenduojame įmonėms, turinčioms draustas sumas banke „Snoras“, kreiptis į Invegą konsultacijų telefonu 8 5 2107438 arba internetu www.invega.lt ir suteikti informaciją Invegai. Ši informacija yra reikalinga, siekiant sukurti įmonėms palankius sprendimus. Ūkio ministerija ir Invega nuolatos informuos apie sukurtas galimybes finansuoti apdraustas indėlių sumas.

Banko „Snoras“ veikla sukėlė daug nepatogumų verslui bei privatiems asmenims. Tačiau Ūkio ministerijos atlikta pirminė analizė rodo, kad tai stipriai nepaveiks visos Lietuvos ekonomikos makroekonominiu lygiu.

Skaičiuojama, kad privačios Lietuvoje registruotos įmonės gali neatgauti iki 240 mln. litų jų turimų indėlių banke „Snoras“. Dar dalis įmonių yra nusipirkusios indėlių sertifikatus bei banko obligacijas, kurių vertė yra stipriai nukritusi. Nuostolių įmonės patirs, tai gali koreguoti jų investicinius ar plėtros planus, tačiau tai neturėtų padaryti didelės įtakos Lietuvos ekonomikai.

Pirminė analizė parodė, kad 30 įmonių dėl banko „Snoras“ bankroto grėstų nemokumas, jei įmonės nesiimtų papildomų mokumo atstatymo priemonių. Bendras visų šių įmonių nuosavas kapitalas sudaro 9,3 mln. litų (visų Lietuvoje registruotų įmonių nuosavas kapitalas sudaro 107 mlrd. litų). Šios įmonės nekelia sisteminės rizikos Lietuvos ekonomikai. Bankų sistema išliko stabili, tad vartotojų ir įmonių kreditavimas ženkliai neturėtų keistis.

Tačiau suprasdama, kad net ir atskiros nedidelės įmonės yra svarbios – jos kuria Lietuvos gerovę ir darbo vietas – Ūkio ministerija kartu su Invega padės ieškoti galimybių įmonėms kredituotis kituose bankuose.

Lietuvos Vyriausybė nusprendė neskirti mokesčių mokėtojų pinigų visų banko kreditorinių reikalavimų tenkinimui. Jei lėšos būtų skirtos, tai reikštų, kad Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigai būtų skiriami ir nežinomos reputacijos, ne Lietuvoje registruotam verslui gelbėti. Įmonės, registruotos ne Lietuvoje, turi apie 840 mln. litų indėlių banke „Snoras“. Iš jų trys didžiausios įmonės banke laikė net 260 mln. litų indėlių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką