Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkio ministro Dainiaus Kreivio turtas per kelerius metus nuo 5,4 mln. litų išaugo iki 170 mln. litų

Dainius Kreivys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dainius Kreivys
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dar prieš keletą metų ūkio ministras Dainius Kreivys tegalėjo pasigirti maždaug 5,4 mln. litų turtu.

2007 metais, dalyvaudamas savivaldybių tarybų rinkimuose, jis nurodė turintis privalomo registruoti 449 tūkst. litų vertės turto, dar 135 tūkst. litų sudarė politiko piniginės lėšos, penktadienį rašo dienraščiai „Kauno diena“ ir „Vilniaus diena“.

Didžiąją dalį D.Kreivio turto – daugiau kaip 4,81 mln. litų – tuo metu sudarė vertybiniai popieriai.

Tačiau po poros metų ministro kėdėje paskelbta, kad D.Kreivio turtai išaugo dešimtimis kartų – iki 170 mln. litų. Pats politikas tokių pranešimų neneigia, bet ir nesiima paaiškinti, ar duomenys apie staigų jo praturtėjimą yra teisingi.

2009-aisiais, jau dirbdamas ūkio ministru, D.Kreivys Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) deklaravo išpardavęs nemažai savo valdytų įmonių akcijų. Didžiausio sandorio vertė tesiekė 25 tūkst. litų – už tokią sumą D.Kreivys neįvardytam fiziniam asmeniui pardavė baldų gamyba nuo 1997 metų besivertusios bendrovės „Baldenis“, kuris vėliau bankrutavo, akcijas.

Kiti D.Kreivio sandoriai dar menkesni – jų vertė esą siekė iki 5 tūkst. litų. Už tokias sumas ministras atsikratė bendrovių „Saldo partneriai“, BFH ir „Stamija“ akcijų. Pirkėjai – vėl neįvardyti fiziniai asmenys.

„Prievolė teikti uždarųjų bendrovių akcininkų sąrašus atsirado tik 2010 metų pradžioje, o BFH ir „Baldenis“ bankrutavo iki nustatyto akcininkų sąrašų pateikimo termino“, – paaiškino Registrų centro atstovas spaudai Aidas Petrošius.

Tuoj po BFH bankroto ir „Baldenio“ gyvenimui artėjant į pabaigą, baldų rinkoje sušvito nauja žvaigždė – bendrovė „Balt Furn“. Šiai įmonei vadovauja D.Kreivio pusbrolis Arūnas Kreivys.

„Balt Furn“ naudojasi interneto svetaine balticfurniture.lt. Šis adresas iki bankroto priklausė BFH. „Balt Furn“ net nepasivargino perdaryti BFH logotipo.

Žlugęs „Baldenis“ paliko beveik 5,89 mln. litų skolų, iš jų 358 tūkst. litų – skola Valstybinei mokesčių inspekcijai, o BFH mokesčių nepriemokos nepaliko, o naujai gimęs baldų verslas su „Balt Furn“ vėliava mokesčius moka tvarkingai.  Inspekcija tvirtina kol kas nematanti vadinamojo fenikso sindromo požymių ministro šeimos versle.

Dar vienas D.Kreivio sandoris – bendrovės „Stamija“ akcijų pardavimas. Nenurodytą kiekį įmonės akcijų ministras 2009 metais sausį už vos 4 tūkst. litų perleido neįvardytam fiziniam asmeniui, kaip ir „Baldenio“ bei BFH atvejais. Tiesa, „Stamija“ nebankrutavo. Priešingai – tapo labai stambia žuvimi Lietuvos verslo vandenyne.

Kaip tik ši bendrovė tapo pagrindine (apie 40 proc.) tinklo „Moki–veži“, valdančio 25 prekybos centrus ir parduotuves visoje šalyje ir esą sukrovusio turtus D.Kreivio šeimai, akcininke. Ministras neatskleidžia, kam pardavė „Stamijos“ akcijas. To nežino ir valstybė – Registrų centro atstovo A.Petrošiaus teigimu, „Stamija“ savo akcininkų sąrašo nepateikė, nors privalėjo tai padaryti.

Akcininkus slepia ir „Saldo partneriai“ – dar viena įmonė, kurios akcijas nežinia kam pardavė D.Kreivys.

Ministras pernai VTEK nepateikė interesų deklaracijos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką