2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ukraina nuo karo pradžios eksportavo prekių už 44 mlrd. JAV dolerių

Ukraina karo sąlygomis 2022-aisiais eksportavo prekių už 44,1 mlrd. JAV dolerių, pranešė Ukrainos ekonomikos ministerija.
Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje / AFP/ „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Ukraina Eksportas

„Įprastomis aplinkybėmis prekybos rodikliai atrodytų katastrofiški, nes eksporto vertė pernai buvo 35 proc. menkesnė nei užpernai, o fizinėmis apimtimis eksportas sumažėjo 38,4 procento. Vis dėlto karo sąlygomis eksportuoti beveik 100 mln. tonų produkcijos, iš jų 16,3 mln. tonų – vadinamuoju grūdų koridoriumi, uostų blokadų ir nuolatinių atakų prieš infrastruktūrą sąlygomis yra žygdarbis“, – pabrėžė viceministras Tarasas Kačka.

Vien tik žemės ūkio produkcijos eksportas sunyko perpus iki 20 mlrd. dolerių.

Pagrindinė Ukrainos eksporto prekė praėjusiais metais buvo kukurūzai – jų iš šalies išgabenta 25 mln. tonų, už 5,94 mlrd. dolerių, o tai – 1 proc. daugiau nei 2021-aisiais. Antroje vietoje – saulėgrąžų aliejus – už 5,46 mlrd. dolerių, 14,4 proc. mažiau, o kiekybine išraiška tiekimas sumenko 16,3 proc. iki 4,29 mln. tonų.

Geležies rūda, nors ir išliko pirmoje vietoje natūralia išraiška – 23,9 mln. tonų, 45,9 proc. mažiau, vertė sunyko 57,8 proc. iki 2,9 mlrd. dolerių.

Pernai Ukraina eksportavo 44 proc. mažiau nei užpernai kviečių – 11,2 mln. tonų už 2,6 mlrd. dolerių.

Geografiniu požiūriu 63 proc. viso eksporto (27,9 mlrd. dolerių) teko Europos Sąjungai, o didžiausios dalys – Lenkijai, Rumunijai, Vengrijai, Vokietijai. Pagrindinė eksporto rinka už ES ribų buvo Turkija (2,9 mlrd. JAV dolerių), aplenkusi Kiniją (2,46 mlrd. JAV dolerių).

Ukrainos importas pernai sumenko beveik perpus, tačiau verte – mažiau nei penktadaliu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką