Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 20d. 18:51

Ukrainos prezidento turto deklaracijoje – butai, namai ir ofšorinės įmonės

Volodymyro Zelenskio inauguracija
„Scanpix“ nuotr. / Volodymyro Zelenskio inauguracija

Naujasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė savo turto ir pajamų deklaraciją. Joje – butai, namai, žemės sklypai, ofšorinės įmonės, o su žmona vien sąskaitose turi per 950 tūkstančių JAV dolerių.

Deklaracija viešai paskelbta Nacionalinės kovos su korupcija agentūros puslapyje. Iš pateiktų duomenų matyti, kad Ukrainos prezidentas valdo nemažai turto savo šalyje ir užsienyje.

Kijeve jis turi 353 kvadratinių metrų ploto namą, 131 kv. m. butą, žemės. Dar tris butus – 132, 255, 200 kv. – valdo kartu su žmona. Taip pat šeimai priklauso 413 kv. m. namas Italijoje ir 92 kv. m. butas Didžiojoje Britanijoje. Prezidentas dar turi 130 kv. m. butą Jaltoje ir dešimt viešbučio kambarių Gruzijoje.

V.Zelenskis kontroliuoja įmones „Kinokvartal“ ir „Studija Kvartal-95“. Kaip liudija pateikta deklaracija, V.Zelenskiui priklauso lengvatinėje mokesčių zonoje Kipre registruotos įmonės „Vilhar Holding Limited“ akcijos, o nekilnojamas turtas Ukrainoje užregistruotas ofšorinėje įmonėje „Aldorante Limited“. Jis taip pat valdo įmonę „Green Family LTD“.

Ukrainos vadovas turi 190 tūkst. JAV dolerių ir 107 tūkst. eurų grynaisiais. Sąskaitose „Privatbank“ ir OTP banke – atitinkamai 570 tūkst. JAV dolerių ir 38,2 tūkst. JAV dolerių.

Ukrainos vadovui priklauso „Land Rover“, pagamintas 2016 m., ir „Mercedes Benz S 500“ bei keletas prabangių laikrodžių, kuriuos V.Zelenskis taip pat deklaravo.

Negana to, prezidentas deklaravo tris patentus ir keletą dešimčių prekinių ženklų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką