Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 13d. 15:22

Uoste – sunkumai dėl statomų krantinių

Uosto vadovybei nepatinka Vyriausybės planai atimti pusę pelno.
„Klaipėdos Smeltės“ nuotr. / Uosto vadovybei nepatinka Vyriausybės planai atimti pusę pelno.

Rangovui nepateikus reikiamų dokumentų, uosto direkcijoje kilo sunkumų dėl statomų krantinių.

Ketvirtadienį Uosto direkcijoje vyko Viešųjų pirkimų komisijos posėdis, kuriame neskelbiamų derybų būdu buvo tikimasi susiderėti dėl bendrovėje „Klaipėdos Smeltė“ likusių statybos darbų atlikimo kainos. 
 
Minėtame objekte statybos darbus atliko jungtinės veiklos pagrindu veikiančios įmonės Josef Mobius Bau-Aktiengesellschaft (atsakingasis partneris) ir bendrovė „Klaipėdos hidrotechnika“.
Gegužės 1 dieną statybos darbai objekte buvo sustabdyti norint pakoreguoti techninį projektą. Tai padaryti nuspręsta dėl pasikeitusių krantinių operatoriaus plėtros planų.

Nepateikė dokumentų

Tai labai komplikuotas rangovas, o viso to pasekmė – gaišinami darbai, neįgyvendinamos suplanuotos investicijos“, – teigė E. Gentvilas.

Siekiant užtikrinti objekto sklandų užbaigimą, likusiems statybos darbams atlikti buvo nuspręsta parinkti tą patį rangovą, veikiantį jungtinės veiklos pagrindu. Remiantis Viešųjų pirkimų įstatymu, ketvirtadienį įvyko Viešųjų pirkimų komisijos posėdis, kurio metu rangovas nepateikė pasiūlymo atlikti papildomus statybos darbus objekte.

Atsisakymą pateikti pasiūlymą atsakingasis partneris Josef Mobius Bau-Aktiengesellschaft argumentavo tuo, kad įmonės partneris – „Klaipėdos hidrotechnika“ nepateikė dokumentų, numatytų pagal neskelbiamų derybų sąlygas, todėl neturi galimybių konsorciumo vardu pateikti pasiūlymo.

Susiklosčius šiai situacijai, Uosto direkcija iš naujo pradėjo viešųjų pirkimų procedūras dėl rangovo parinkimo likusiems statybos darbams atlikti. Dėl šios priežasties tikėtina, kad objektas bus užbaigtas ir atiduotas naudoti vėliau.
 
„Deja, tai ne pirmas atvejis, kai šis rangovas, tiksliau, jungtinės veiklos pagrindu veikiantis rangovas, nesugeba pateikti pasiūlymo – dar 2009 m. rugpjūčio mėn. buvome atsidūrę panašioje situacijoje. Iš esmės tai labai komplikuotas rangovas – tai keičiasi atsakingasis partneris, tai nesusitaria tarpusavyje, tai nesurenkami reikalingi dokumentai, o viso to pasekmė – gaišinami darbai, neįgyvendinamos suplanuotos investicijos ir t. t.“, – teigė generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas.
 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką