Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už dalyvavimą savaitgalio renginiuose priemokas gavo trečdalis savivaldybių vadovų

Eurai
123rf.com nuotr. / Eurai
Šaltinis: BNS
0
A A

Už dalyvavimą renginiuose ir panašų darbą švenčių dienomis merams ir vicemerams priemokos mokėtos 21 savivaldybėje iš 60.

Tokius duomenis penktadienį paskelbė Seimo Audito komitetas, merų gautomis priemokomis susidomėjęs po Kauno atvejo, kai paaiškėjo, jog tuometinis miesto vadovas Andrius Kupčinskas gavo išmokas už dalyvavimą valstybės švenčių, labdaros, kituose renginiuose, net šv. Mišiose.

„Iš 60 savivaldybių 21 mokėtos tokios išmokos, yra įdomių atvejų – kai kur dalyvavimas vietos renginiuose traktuojamas kaip darbas, o ne kaip politiko pareiga“, – po komiteto posėdžio žurnalistams sakė jo vadovė Loreta Graužinienė.

„Ne vienas Kauno meras naudojo lėšas apmokėdamas savo susitikimus su rinkėjais, ne visuomet tos sumos yra ženklios, bet kai kurie rajonai tikrai išsiskyrė, galime paminėti Raseinius, Alytaus rajoną, Druskininkus“, – kalbėjo komiteto vadovė.

Raseinių rajono vadovų išlaidos priemokoms už darbą savaitgaliais 2007-2011 metais sudarė 44,9 tūkst. litų, Alytaus rajono – 26 tūkst. litų, Druskininkų – 13,7 tūkst. litų.

Iš viso savivaldybės pirmą šių metų pusmetį už darbą poilsio ir švenčių dienomis merams bei vicemerams jau išmokėjo 38,3 tūkst. litų, praėjusiais metais ši suma siekė 56,8 tūkst. litų, 2009-aisiais – 79,3 tūkst. litų. 2008 metais ši suma buvo 58,5 tūkst. litų, 2007 metais – 25,7 tūkst. litų.

Audito komiteto pirmininkė sakė, jog savivaldybių vadovai pernelyg dažnai už renginius savaitgaliais, kurie savo esme yra politikų bendravimas su rinkėjais, gauna užmokestį, beje, dvigubą, tad bus siūloma rajonų politikams galimybės pagal Darbo kodeksą mokėti pinigus už darbą savaitgaliais atsisakyti.

„Yra ir egzotinių kelionių, kur matome, kad važiavo į užsienio valstybes, yra ir tokių kaip kelionės į Kryžių kalną, susitikimai su bendruomenėmis. Aš manau, tai yra politiko tiesioginis darbas, bet jie buvo apmokami, ir pritaikant Darbo kodeksą už darbą poilsio ir švenčių dienomis yra apmokama dvigubu tarifu. Dabar suprantu, ko taip merai mėgsta važiuoti į renginius ir atstovauti įvairiuose renginiuose sakydami kalbas – pasirodo, jiems už tai gerai sumokama“, – kalbėjo L.Graužinienė.

„Reziumuojant galiu pasakyti, kad tai garbės nedaro, ir komitetas siūlys taisyti įstatymą, kur labai aiškiai apibrėšime, kad tai (dalyvavimas renginiuose – red.) įskaičiuojama į pagrindinį darbą“, – tęsė komiteto vadovė.

Komiteto nariams užkliuvo Druskininkų mero Ričardo Malinausko išlaidos.

„Jei Druskininkų meras 2007-2008 metais nesinaudojo tomis išmokomis, tai 2011 metais jau už devynis mėnesius yra per 7 tūkst. litų. Pavyzdžiui, Druskininkų mero komandiruotė į Meksiką, pagal parašymą, atstovavimas Savivaldybių asociacijai, ir tada kyla klausimas, kodėl Druskininkų savivaldybės lėšomis buvo apmokėtas darbo užmokestis, jei jis ten vyko asociacijos klausimais“, – piktinosi L.Graužinienė.

Kaip atskirą atvejį ji minėjo, jog Šilalės rajono vadovas gavo atlygį už darbą poilsio dienomis, nes savaitgalį vyko į Prezidentūrą.

„Radome ir tokį atvejį, kai Šilalės meras vyko poilsio dieną į Prezidentūrą. Mes suprantame, kad tai buvo vienintelis atvejis, kai buvo prezidentės inauguracija“, – sakė L.Graužinienė.

Viešojoje erdvėje paskelbus, jog Kauno meras A.Kupčinskas gavo atlygį už dalyvavimą renginiuose, politikas į savivaldybės biudžetą grąžino, jo vertinimu, „nemoralias išmokas“ – apie 2 tūkst. litų, kuriuos buvo gavęs dalyvavimą Vasario 16-osios, Kovo 11-osios, liepos 6-osios – Valstybės dienos renginiuose, Žolinės atlaiduose bei paminėjime Pažaislyje.

Tačiau meras grąžino tik mažąją dalį lėšų – iš viso per trejus metus už darbą laisvadieniais ir per šventes jam buvo sumokėta daugiau kaip 20 tūkst. litų. Likusias lėšas politikas sakė laikantis teisėtomis, todėl jų negrąžinsiantis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Pajamos Meras Seimas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką