Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 13d. 15:45

Už nešamą ir vežamą alkoholį „valstiečiai“ siūlo bausti finansiškai 

Šalia atvežto alkoholio gulėjo ir taksi ženklas su kontaktais
Šiaulių AVPK nuotr / Šalia atvežto alkoholio gulėjo ir taksi ženklas su kontaktais

Alkoholio prekybos ribojimai – dar ne viskas, ką parengė „valstiečiai“ kovoje su girtavimu. Jie siūlo taikyti ir baudas arba jas griežtinti už tai, kad pasirodai su buteliu rankose. Arba jei automobilio keleivis atsidarė alaus skardinę.

„Valstiečiai“ įregistravo Administracinių nusižengimų kodekso papildymą. Taigi, jei automobilyje laikysite atkimštą alkoholinio gėrimo butelį, už tai numatyta bauda – 14–30 eurų arba įspėjimas. Šiuo metu taip pat draudžiama automobilio salone laikyti atkimštą alkoholio gėrimo butelį, tačiau baudos iki šiol nebuvo numatytos.

Jei automobilyje laikysite atkimštą alkoholinio gėrimo butelį, už tai numatyta bauda – 14–30 eurų arba įspėjimas.

Jei nusižengimas įvyksta pakartotinai, bauda jau didesnė – nuo 30 iki 90 eurų. Be to, toks asmuo būtų įpareigotas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose.

Taip pat bausti siūloma, jei alkoholiniai gėrimai išnešami po to, kai baigiasi jų prekybos laikas. Taigi 14–30 eurų bauda grės visiems, kurie alkoholinio gėrimo butelį išsineš po 20 valandos darbo dienomis, o sekmadieniais – po 15 valandos.

Taip pat griežtinamos baudos už alkoholio pardavimą jaunesniems nei leistina pirkėjams. Siūloma bausti nuo 90 iki 180 eurų bauda, jei alkoholis buvo parduotas jaunesniems nei 20 metų asmenims.

Atitinkamas Administracinių nusižengimų kodekso straipsnių pataisas įregistravo „valstiečiai“ Raimondas Martinėlis, Darius Kaminskas ir Petras Valiūnas.

Temos: 2 Bauda Alkoholis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką